Ułatwienia dostępu

Zabójcza broń 2 - 1989

zabojcza bron 2

 

Zabójcza broń 2,
(Lethal Weapon 2) - 1989;
- reżyseria: Richard Donner;
- scenariusz: Jeffrey Boam;
- wybrana obsada: Mel Gibson, Danny Glover, Joe Pesci, Joss Ackland, Patsy Kensit, Darlene Love;
- gatunek: komedia kryminalna, sensacyjny.

Roger i Martin nadal są policyjnymi partnerami. Roger marzy o emeryturze, a Martin nadal nie potrafi się ustatkować. Życie w przyczepie ma swoje zalety, ale brak rodziny wydaje się być problematyczny. Jednak nie o tym jest ten film. Policjanci mają zapewnić ochronę świadkowi koronnemu, którym jest księgowy, który okradł mafię narkotykowy na olbrzymią kwotę. To ta sama mafia narkotykowa, której cały czas udaje się uciekać przed sprawiedliwością. Mafiosi korzystają z immunitetów dyplomatycznych a ich bezkarność sprawia, że bezczelnie grożą policjantom. W tle mamy dodatkowo romans Riggs'a z przeuroczą asystentką głównego antagonisty.

zabojcza bron 2 scena
Zabójcza broń 2 to świetna akcja, nieźle napisane dialogi oraz sceny, które każdy fan kina sensacyjnego ma w pamięci (bomba w toalecie, nalot na przyczepę). Na uznanie zasługuje też wplecenie w fabułę wątku dyskryminacji rasowej (RPA, Apartheid).
Podobno pierwotny scenariusz filmu był dużo bardziej brutalny, ale docelowo złagodzono wydźwięk i pozwolono przeżyć Martinowi. Dzięki temu z chęcią obejrzę kolejne epizody.
Oceniam na osiem. Notę podnosi rola Joe Pesci.
osiem
Poniżej zwiastun