Ułatwienia dostępu

Zabójca - 2023

zabojca

Zabójca,
(The Killer) - 2023;
- reżyseria: David Fincher;
- scenariusz: Andrew Kevin Walker;
- wybrana obsada: Michael Fassbender, Tilda Swinton, Charles Parnell, Arliss Howard, Kerry O'Malley, Sophie Charlotte, Sala Baker;
- kategoria: film, ekranizacja, komiks, kryminał, thriller, akcja, Netflix.

Płatny zabójca. Spokojny, wyrachowany, planujący z wyprzedzeniem. Drobiazgowo przygotowuje się do każdego zlecenia. Stara się nie dawać pola manewru przypadkowi. Tylko dokładność i opanowanie zapewnia sukces. A sukcesem jest śmierć osoby na zleceniu. Nie przypadkowej kobiety.
Błąd podczas zlecania sprawia, że Zabójca traci wsparcie swojej organizacji. Błąd w tym fachu oznacza koniec. Zabójca staje się celem i długość dalszego życia zależy od jego umiejętności. Zabójca nie chce biernie czekać i postanawia sam "złożyć wypowiedzenie".

zabojca scena
Miałem spore oczekiwanie wobec tego filmu. Fincher robi ekranizację komiksu, który w Polsce nie jest systematycznie wydawany. Tak, to musiałem obejrzeć. No i jestem trochę rozczarowany. Początek był bardzo fajny. Narrację prowadził Zabójca, który opowiadał o swoim fachu. Czułem to. Z czasem ta narracja zaczęła mi przeszkadzać. Za dużo powtórzeń, zbyt monotonnie. Fabularnie też zbyt spokojnie. Zabrakło większej ilości akcji. Dynamiki. W sumie pod tym względem to broni się tylko scena z brutalem.
Po tej scenie znów mamy rozterki głównego bohatera. Nie mam nic przeciwko analizom zawodu i kryzysowi wieku średniego, ale wokół powinno się więcej dziać. Dobra zagadka kryminalna również by się przydała.
Niestety oceniam tylko na sześć.
sześć
Poniżej zwiastun