Ułatwienia dostępu

Wyprawa do dżungli - 2021

wyprawa do dzungli

Wyprawa do dżungli,
(Jungle Cruise) - 2021;
- reżyseria: Jaume Collet-Serra,
- scenariusz: Glenn Ficarra, John Requa; 
- wybrana obsada: Dwayne Johnson, Emily Blunt, Édgar Ramírez, Jack Whitehall, Jesse Plemons, Paul Giamatti; 
- kategoria: fantasy, przygodowy, film, Disney.

Frank ma małą łódź, którą pływa po Amazonce. Przeważnie są to rejsy turystyczne dla łaknących atrakcji turystów. Interes nie idzie za dobrze i przed Frankiem stoi widmo zmiany pracy, a najpewniej też miejsca zamieszkania.

Lily razem ze swoim bratem przybywają do Amazonii w celu odnalezienia legendarnego drzewa życia. Mają mapę i rekwizyt, który może im w pomóc w realizacji zadania. Warto tu podkreślić, że ten ostatni został skradziony w Londynie, a jego prawowity właściciel zbyt łatwo nie odpuści.

wyprawa do dzungli scena
Tym o to sposobem drogi Franka i Lili się splatają tworząc wybuchową mieszankę, przepełnioną złośliwościami i pewną nutą sympatii. Ich wspólna wyprawa jest pełna przygód, pięknych plenerów, nieoczekiwanych zwrotów akcji i elementów nadprzyrodzonych, ale nie uprzedzajmy wypadków.
Wyprawa do dżungli to mocny powrót Disney'a do kina przygodowego. Powrót ryzykowny bo ludzie lubią to co znają, a nowe marki nie zawsze dobrze się przyjmują. Dlatego też producenci nie ryzykowali i zatrudnili w głównej roli aktora, który 'gwarantuje' odpowiedni zwrot poniesionych nakładów. Mowa oczywiście o Dwayne'ie Johnsonie, który od lat nie traci na popularności. Minusem tego rozwiązania jest fakt, że Dwayne nie jest już najmłodszy i Disney musi się pośpieszyć z kontynuacją.. a to że kolejna część powstanie zostało już potwierdzone.
Wyprawa do dżungli dostaje mocne osiem. Nie jest to kino wybitne, ale pozycja idealnie nadaje się na niedzielne, popołudniowe, rodzinne seanse.
osiem
Poniżej zwiastun