Ułatwienia dostępu

Wychowane przez wilki - sezon 1

wychowane przez wilki s 1

Wychowane przez wilki,
(Raised by Wolves) - 2020;
- twórcy: Aaron Guzikowski,
- HBO, sezon 1, 2020;
- wybrana obsada: Amanda Collin, Abubakar Salim, Travis Fimmel, Winta McGrath, Niamh Algar;
- kategoria: serial, Wychowane przez wilki, wydmuszka, dramt, science-fiction, postapo.

Serial zaczyna się intrygująco. Dwójka androidów ma wychować na całkiem dziewiczej planecie szóstkę ludzkich dzieci. Tylko w ten sposób mogą uratować ludzkość.. świetny pomysł, który z czasem zaczyna się psuć..
z czasem okazuje się, że to wcale nie jedyna droga na ocalenie ludzkości.. że poza androidami z ludzkimi zarodkami są też ludzie w wspaniałych latających statkach powietrznych.. różni ich tylko to, że wierzą w bóstwo zwane Sol'em. Ta religia jest podstawą konfliktu, który przenosi się z Ziemi na nową planetę. Czyżby religia miała zniszczyć kolejną próbę życia ludzkości? Nie dane nam się przekonać bo scenarzyści jeszcze bardziej komplikują przekaz dodając dziwne stwory żyjące na nowej planecie.. wspomnienia androidów, dziwne dziury do jądra planety, i motywy jakby żywcem wyjęte z Obcego.

wychowane przez wilki s 1 scena
Pod koniec sezonu miałem wrażenie, że ktoś wrzucił wszystko co przyszło do głowy w jedną fabułę a następnie wymieszał mikserem.. powstało, sami wiecie co...
Jak wspomniałem początek sezonu był całkiem intrygujący i powiedzmy sobie niezły. Miałem nadzieję, że nadmiarowość motywów znajdzie ładne domknięcie w finale. Łudziłem się, że będzie to mini seria... no cóż.. drugi sezon jest już zapowiedziany.
Jednego tytułowi nie można odmówić.. ma naprawdę niezły klimat. Szkoda tylko, że fabuła jest przekombinowana.
Oceniam na pięć. Póki co, mocny kandydat na rozczarowanie roku.
pięć
Zwiastun
https://www.youtube.com/watch?v=nAg6RTQEfeM