Ułatwienia dostępu

Włamywacze - 1992

plakat promującyWłamywacze (Sneakers) - 1992;
- reżyseria: Phil Alden Robinson;
- scenariusz: Lawrence Lasker, Walter F. Parkes, Phil Alden Robinson;
- wybrana obsada: Robert Redford, Sidney Poitier, Dan Aykroyd, Ben Kingsley, Mary McDonnell, River Phoenix, David Strathairn, James Earl Jones;
- sensacyjny, komedia kryminalna.

Bishop (Redford) z wraz grupą współpracowników świadczy usługi z zakresu zabezpieczeń dla różnych instytucji finansowych. Grupa robi kontrolowany włam i w ten sposób ukazuje luki w systemach zabezpieczeń. Do Bishopa zgłasza Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA), która szantażem chce zmusić grupę do kradzieży urządzenia, które potrafi łamać wszystkie hasła. I tyle o fabule.
Film jest z 1992 roku, a przewija się w nim wątek kontrolowania przez NSA wszystkich obywateli.. 20 lat przed aferą Snowdena. To taka ciekawostka.
Lubię kino lat dziewięćdziesiątych za to, że potrafiło wplatać w każdy gatunek trochę humoru, który nie raził swoją głupotą. Nie inaczej jest tym razem - scena prowadzenia furgonetki przez niewidomego mnie rozwaliła.
Oczywiście pojawił się też wątek powiększania i wyostrzania obrazu z nagrania kamery..
Włamywacze to kawał fajnego, rozrywkowego kina, w którym mamy całkiem interesującą obsadę aktorską. Jak dla mnie pełna ósemka.
osiem
Poniżej zwiastun produkcji