Ułatwienia dostępu

Witajcie w Marwen - 2018

witajcie w marwen

 

Witajcie w Marwen,
(Welcome to Marwen) - 2018;
- reżyseria: Robert Zemeckis;
- scenariusz: Caroline Thompson, Robert Zemeckis;
- wybrana obsada: Steve Carell, Leslie Mann, Diane Kruger, Merritt Wever, Janelle Monáe;
- gatunek: biograficzny, komedia, dramat, animacja.

Fabuła filmu jest inspirowana prawdziwymi wydarzeniami.
Mark Hogancamp zostaje napadnięty i brutalnie pobity. Ledwo uchodzi z życiem, a po powrocie do domu ucieka w świat fantazji. W tym świecie jest nieustraszonym żołnierzem, który odważnie mierzy się z przeciwnościami losu. Dokładna odwrotność rzeczywistości. Łącznikiem pomiędzy światami są starannie wykonane figurki. Mark wynajduje ciekawe modele, doskonali je i umiejętnie fotografuje nadając im życie. I tak powstaje Marwen. W rzeczywistości to piękna makieta, a w głowie Mark'a to miejce, w którym może uporządkować swoje życie. Każda postać w Marwen ma swój odpowiednik w realu. Jest tam przewaga kobiet - samotny, zraniony artysta przyciąga osoby, które chciałyby się nim zaopiekować. W filmie te fotografie przekształcają się w pięknie zrealizowane animacje.

witajcie w marwen scena
Od jednej z takich animacji rozpoczyna się ten film. Początkowo (tytuł losowany) myślałem, że mam do czynienia z odjechaną komedią, ale z czasem zrozumiałem, że rzecz jest o wiele bardziej ambitniejsza.
Świetny poziom realizacyjny to niewątpliwa zasługa Zemeckis'a, który wiele pracy włożył w rozwój Capture Performance. Witajcie w Marwen to wielki krok w doskonaleniu tej technologii. Coraz bardziej zaciera się granica pomiędzy filmem a animacją.
Dla mnie ten film to przede wszystkim kolejna znakomita rola Steve'a Carell'a. Nie ukrywam, że coraz bardziej cenię tego aktora.
Witajcie w Marwen oceniam na osiem. Film ma znakomity klimat.
osiem
Poniżej zwiastun