Ułatwienia dostępu

Wednesday - sezon 1

wednesday s 1

Wednesday;
- twórcy: Alfred Gough, Miles Millar, Tim Burton;
- Netflix, 2022, sezon 1;
- wybrana obsada: Jenna Ortega, Gwendoline Christie, Riki Lindhome, Jamie McShane, Hunter Doohan, Percy Hynes White, Emma Myers, Christina Ricci, Catherine Zeta-Jones, Luis Guzmán, George Burcea;
- kategoria: serial, sezon, czarna komedia, fantasy.

Hit Netflixa z końcówki 2022 roku.
Wednesday Addams (z tych Addamsów) nie należy do grzecznych dziewczynek. Gdy przypadkiem oprawcy jej brata zostali pogryzieni przez piranie Wednesdey została wyrzucona ze szkoły. Teraz ma kontynuować naukę w szkole z internatem. Nie jest to normalna placówka edukacyjna, do Akademii Nevermore trafiają dzieci z różnych domów, ale łączy jest wspólny mianownik. Ich obecność w normalnych szkołach byłaby zagrożeniem dla niewinnych, normalnych dzieci.

wednesday s 1 scena
Nawet w tak nietypowej szkole Wednesday się wyróżnia. Może to przypadek, ale po przybyciu Addams do szkoły w okolicy zaczyna być niebezpiecznie. Wednesday próbuje rozwiązać zagadkę.
Od dawna twierdzę, że większość produkcji Netflix'a ma słaby poziom, ale zdarzają się perełki. Do nich właśnie zaliczam Wednesday. Serial ma ciekawie wykreowany świat, dobrze obsadzonych aktorów oraz intrygę, która może zaangażować widza. To niewątpliwe atuty produkcji. Jedyne co mnie wkurzało to zbyt młodzieżowy charakter produkcji, ale trudno się temu dziwić skoro akcja dzieje się w szkole.
Sezon pierwszy dostaje mocne siedem. Jest trochę kiczu, ale do tej rodziny mi to pasuje.

siedem
Poniżej zwiastun