Ułatwienia dostępu

Wall Street: Pieniądz nie śpi - 2010

wall street pieniadz nie spi

Wall Street: Pieniądz nie śpi,
(Wall Street: Money Never Sleeps) - 2010;
- reżyseria: Oliver Stone;
- scenariusz: Allan Loeb, Stephen Schiff;
- wybrana obsada: Michael Douglas, Shia LaBeouf, Josh Brolin, Carey Mulliganm, Eli Wallach, Susan Sarandon, Frank Langella;
- gatunek: dramat, obyczajowy.

Finansista Gordon Gekko opuszcza więzienie. Pobyt za kratami zmienił jego podejście od giełdy. Widzi w niej zagrożenia i szereg patologii. Dostrzega też fakt, iż kryzys, a raczej kryzysy, w sferze bankowej to tylko kwestia czasu. Chciwość (czy jest dobra?) musi mieć swoją cenę. Z tym bogatym bagażem doświadczeń próbuje odzyskać miłość córki. Gekko wykorzystuje w tym celu jej narzeczonego - młodego, ambitnego maklera Jake'a. A może to Jake wykorzystuje Gordon'a by zaistnieć na rynku? Obaj panowie kochają pieniądze i obaj potrafią wiele dla nich zrobić... ale czy wszystko? Jak daleko się posuną? Czy to ludzie się zmieniają czy też okoliczności? Dużo tych pytań.

wall street pieniadz nie spi scena
Pieniądz nie śpi to film przede wszystkim o pieniądzach i wartościach, które im towarzyszą. Niektórzy powiedzą, że o braku wartości, ale nie jest to prawdą. Ludzie kochają pieniądze i chcą mieć ich jak najwięcej. Czasem mówią, że miłość do ludzi jest ważniejsza, ale dla niektórych to tylko kwestia ceny.. Oliver Stone przypomina nam o tym co rządzi światem finansiery (CHCIWOŚĆ). Potrzeba ciągłego bogacenia ma swoją cenę (kryzysy), ale to nie prezesi bankowi ją płacą. Poza tym rządy nie pozwolą na upadek systemu bankowego.. karuzela kręci się dalej.. do kolejnego tąpnięcia.
Cyniczne, prawdziwe kino z nieco przesłodzonym finałem. Świetna obsada aktorska sprawia, że produkcję oceniam na siedem.
siedem
Koniecznie muszę nadrobić Wall Street z 1987 roku.
Poniżej zwiastun.