Ułatwienia dostępu

Umysł przestępcy - 2016

umysl przestepcy

Umysł przestępcy,
(Criminal) - 2016;
- reżyseria: Ariel Vromen;
- scenariusz: Douglas Cook, David Weisberg;
- wybrana obsada: Kevin Costner, Gary Oldman, Tommy Lee Jones, Gal Gadot, Alice Eve, Ryan Reynolds, Jordi Mollà, Michael Pitt;
- kategoria: akcja, kryminał.

Agent CIA ginie podczas bardzo ważnej misji. Przed śmiercią nie zdążył się podzielić z przełożonymi z informacjami dotyczącymi pobytu hackera mające program przejmujący kontrolę nad wszystkim systemami w amerykańskiej armii. Ten program musi zostać przejęty i nie tylko CIA na tym zależy.
Służby próbują przeszczepić pamięć agenta do mózgu bardzo groźnego przestępcy. Początkowo wydaje się, że zabieg się nie udał, ale z czasem w głowie przestępcy zaczynają się pojawiać coraz mocniejsze obce wspomnienia. Powoli też zaczyna odczuwać uczucia i zasady, którymi kierował się zmarły.

umysl przestepcy scena
Sam pomysł na film wydaje się być całkiem dobry, a teraz spójrzcie na obsadę. Naprawdę solidny zestaw znakomitych nazwisk. To jeszcze raz spójrzcie na górę notki. Na nazwisko reżysera. Mówi Wam to coś? Mi też nic. A teraz powiem, że film jest słaby i teraz spróbujmy odpowiedzieć na pytanie: kto zawinił? Albo nie. I tak wiadomo.
Fabuła nie powala. Zbyt dużo w niej dziur, a i same dialogi wydają się być nienaturalne. Wszyscy aktorzy grają na pół gwizdka, ale ciężko im się dziwić - scenariusz na wiele nie pozwalał. Nawala też tempo akcji. Jest zbyt wiele przestojów, dziwnych lokalizacji, niepasującego montażu. To wszystko sprawia, że seans nie daje takiej frajdy jak powinien. Możecie powiedzieć, ale przecież jest Gal - to rekompensuje. Tak i nie. Niby jest, ale i jej rola ogranicza się do kilku nijakich scen.
Oceniam na pięć i się dziwię, że tego nie zrobił Netflix.. to by wiele tłumaczyło.
pięć
Poniżej zwiastun