Ułatwienia dostępu

Tylko zwierzęta nie błądzą - 2019

tylko zwierzeta nie bladza

Tylko zwierzęta nie błądzą,
(Seules les bêtes) - 2019;
- reżyseria: Dominik Moll;
- scenariusz: Gilles Marchand, Dominik Moll;
- wybrana obsada: Denis Ménochet, Laure Calamy, Damien Bonnard, Nadia Tereszkiewicz, Valeria Bruni Tedeschi, Bastien Bouillon,
- kategoria: film, francuskie, kryminał, thriller.

Punktem wyjścia tej produkcji jest zaginięcie kobiety. Mała górska miejscowość, zimowa zamieć. Zostaje znaleziony samochód, a jego właścicielki brak. Gdyby utknęła i zamarzła to znaleziono by ciało. Ciała i poszlak brak.
Narracja jest prowadzona wielowątkowo. Poznajemy imię i krótką historię danej osoby. Pozornie ich życie się nie łączy, ale w pewnym momencie ich życia się stykają i mają olbrzymi wpływ na ich dalsze życie. Trochę to przypomina Amorres Perros. Przyznaję, że pierwsze trzydzieści minut nie wskazywało, że fabuła będzie tak znakomicie rozbudowana. Wiele postaci, krajów, historii. Wszędzie występuje samotność, potrzeba miłości i zagubienie. Ten głód miłości sprawia, że czasem podejmujemy niezbyt przemyślane decyzje.

tylko zwierzeta nie bladza scena
Czy finalnie poznamy tajemnicę zaginięcia? Oczywiście, że tak, ale po seansie nie o tym będziemy myśleć. Czasem filmy nazywam wydmuszkami. Tylko zwierzęta nie błądzą to antywydmuszka. Można jednak dobrze opowiadać o problemach współczesnego świata.
Oceniam na osiem. Takie naciągane. Ostatnia scena filmu była zbędna. Lepiej by wybrzmiał bez niej.
osiem
Poniżej zwiastun