Ułatwienia dostępu

Twister - 1996

twister

Twister - 1996;
- reżyseria: Jan De Bont;
- scenariusz: Michael Crichton, Anne-Marie Martin;
- wybrana obsada: Helen Hunt, Bill Paxton, Cary Elwes, Jami Gertz, Lois Smith, Philip Seymour Hoffman, Alan Ruck;
- kategoria: film, katastroficzny.

Tym razem wylosował mi się film katastroficzny z 1996 roku. Gdy ujrzałem plakat od razu przypomniały mi się czasy VHS. Z racji iż fabułę pamiętałem jak przez mgłę postanowiłem odświeżyć sobie ten tytuł. I to był bardzo dobry pomysł. Jakość DVD nijak się ma do Full HD. Takie filmy zasługują na oglądanie w dobrej jakości. Nie żeby były bardzo ambitne, ale o wiele lepiej działają na widza gdy widz może zauważyć więcej efektów specjalnych.
A o czym ten obraz?

twister scena
Grupa naukowców, a może świrów, próbuje lepiej zrozumieć tornada. W tym celu konstruują specjalne przyrządy pomiarowe, które mają zostać porwane przez pędzące tornado i później pokazać co się dzieje w środku wiru. Lepsze zrozumienie tornad ma umożliwić przewidywanie gdzie się pojawią i jakie mogą być silne, a co za tym idzie można ostrzec ludność przed niebezpieczeństwem. Aby podrzucić aparaturę pomiarową należy najpierw znaleźć odpowiednio silne tornado a następnie dostać się jak najbliżej... ale czy nie za blisko?
W tle mamy wątek romantyczny jak i motyw konkurujących grup naukowych. Nie zabrakło też motywu osobistego oraz dramatycznych wydarzeń. Innymi słowy jest wszystko co powinno wystąpić w porządnym filmie katastroficznym.
Polecam i oceniam na osiem. Powiecie, że w filmie jest sporo głupot - no i co z tego? Tornado hipnotyzuje.
osiem
Poniżej zwiastun