Ułatwienia dostępu

Trzy tysiące lat tęsknoty - 2022

trzy tysiace lat tesknoty 2022

Trzy tysiące lat tęsknoty,
(Three Thousand Years of Longing) - 2022;
- reżyseria: George Miller;
- scenariusz: George Miller, Augusta Gore;
- wybrana obsada: Idris Elba, Tilda Swinton, Ece Yüksel;
- kategoria: film, fantasy, romans.

Dr Binnie jest uczoną, która satysfakcję z życia czerpie z faktu iż ma poukładane życie zawodowe. Miłość? Rodzina? Przyjaciele? Tym sobie nie zaprząta głowy. Woli się skupiać na tym co namacalne i w czym jest naprawdę dobra. Ta racjonalna, aczkolwiek samotna kobieta, przypadkiem uwalnia potężnego Dżinna, który obiecuje spełnić jej trzy życzenia.
Totalny absurd, bez uzasadnienia w nauce - Binnie odrzuca propozycję szczęścia za pomocą życzeń i chce wrócić do swojej pracy. Dżinn jest jednak uparty i zaczyna opowiadać historię swojego uwolnienia i swoich miłości. Te dwie sprawy się mocno łączą.

trzy tysiace lat tesknoty 2022 scena
Ładna opowiastka o potrzebie obecności drugiego człowieka. Pod względem wizualnym fascynująca, ale uwaga - to nie jest rzecz dla dzieci. Niektóre sceny są dosyć krwawe a i nagości nie brakuje. Trochę zabrakło szybszego tempa akcji. Ta szkatułkowa opowieść powinna mieć więcej przygody a mniej romansu. Niestety większość fabuły to rozmowa pomiędzy dwójką ludzi o całkiem odmiennych życiowych doświadczeniach.
Oceniam na minus siedem
siedem
Poniżej zwiastun