Ułatwienia dostępu

Thor: Ragnarok - 2017

thor ragnarok

Thor: Ragnarok - 2017;
- reżyseria: Taika Waititi;
- scenariusz: Craig Kyle, Christopher Yost, Eric Pearson;
- wybrana obsada: Chris Hemsworth, Tom Hiddleston, Karl Urban, Cate Blanchett, Idris Elba, Jeff Goldblum, Tessa Thompson, Mark Ruffalo, Benedict Cumberbatch, Anthony Hopkins;
- gatunek: science-fiction, fantasy, przygodowy.

Pamiętam jak pisałem notkę o pierwszym filmie o Thorze. Pisałem coś w klimacie Thor i jego młotek - podkreślając, że bez młotka nie ma Thora. W Ragnaroku Thor młotka nie ma, ale za to posiada siostrę. Wredną i żądną krwi. Loki przy niej to uosobienie miłośnika rodzinnych świąt i wspólnego śpiewania kolęd. Czy jakoś tak.
Thor: Ragnarok to jeden z ciekawszych filmów Marvela i nie mam tu na myśli ostatnich 2-3 lat, ale całość. Fabuła skupia się wokół walki pomiędzy rodzeństwem. Thor i Loki u boku próbują przeciwstawić się Heli, która jest pierworodną córką Odyna. Nie wiedzieliście, że miał córkę? No cóż - stary piernik miał wiele tajemnic.
Główny wątek jest może i szablonowy, ale bardzo dużo dzieje się wokół niego. Przede wszystkim mamy różne światy po których wędrują bohaterowie. Bohaterowie drugoplanowi są charakterystyczni i mający olbrzymi potencjał - mam tu na myśli Walkirię, Korga czy też genialnego Arcymistrza. Jestem przekonany, że te postaci zasługują na pojawienie się w kolejnych częściach marvelowskich historii.

thor ragnaror scena
Pierwszoplanowi bohaterzy też zyskali sporo blasku. Atrybuty Thora zostały mocno podważone, a Hulk mówi - i to niemal pełnymi zdaniami.
Oddanie filmu reżyserowi, który wie czym jest humor sprawiło, że Ragnarok wciąga jak klasyczne kino przygodowe lat osiemdziesiątych. Mnóstwo zwrotów akcji, humoru, rozmów pomiędzy bohaterami sprawiło, że z seansu wyszedłem w pełni usatysfakcjonowany. Nie spodziewałem się aż tak dobrego filmu.
Koniecznie chcę go zobaczyć raz jeszcze :)
Na koniec dodam, że soundtrack wymiata. Dubbing też mi się podobał.
Na koniec ciekawostka. Według reżysera osiemdziesiąt procent dialogów na planie była improwizowana.
Oceniam na dziesięć - kiedyś może obniżę, ale dziś jestem podjarany tym tytułem.
dziesięć
Poniżej zwiastun