Ułatwienia dostępu

The Punisher - sezon 1

punisher

The Punisher,
- Netflix, Sezon 1, 2017,
- twórca: Steve Lightfoot;
- wybrana obsada: Jon Bernthal, Ebon Moss-Bachrach, Amber Rose Revah, Daniel Webber, Jason R. Moore, Jaime Ray Newman, Ben Barnes
- gatunek: akcja.

Netflix konsekwentnie przedstawia nam marvelowskie seriale, przeważnie ich nie oglądam, ale Punisherowi postanowiłem dać szansę. Zachętą był Bernthal a nie sama postać Punishera. Nie będę ukrywać, że ostatnio lubię komiksy, ale szerokim łukiem omijam Marvele i DC. Superbohaterowie mnie ostatnio męczą i nudzą.
Serialowy (komiksowego nie znam) Punisher to były wojskowy, który jest ofiarą spisku w strukturach wojska. Z rąk dawnych towarzyszy broni ginie jego rodzina, a on sam postanawia się zemścić. Brutalnie morduje wszystkich, którzy są w jakiś sposób zamieszani w zamordowanie rodziny. Działa poza prawem i pomimo tego iż jest ścigany przez wszystkie służby cieszy się sporym szacunkiem wśród byłych wojskowych. Jest symbolem walki z zepsuty, zdemoralizowany dowództwem w armii.

punisher scena
Punisher to brutalny serial akcji, w którym (o dziwo) jest całkiem sporo rozmów. Frank Castle pozornie jest mściwym mordercą, ale jak przyjrzymy się bliżej to zobaczymy człowieka, który stracił rodzinę, a także (a może przede wszystkim) żołnierza, który został zdradzony przez Państwo, któremu poświęcił całe życie.
Fabularnie Punisher jest serialem nierównym i trochę zbyt długim. Mamy trzynaście epizodów, w których akcja (nie tylko sceny walki) jest bardzo nierówno rozłożona. Są ewidentne przestoje oraz zbyt mała ilość punktów kulminacyjnych. Liczę na to, że w drugim sezonie będzie fabuła będzie lepiej rozplanowana.
Niewątpliwą zaletą tej produkcji jest aktorstwo. Jon Bernthal kolejny raz pokazał, że jest aktorem, który ma niezły potencjał i powinien częściej grać role pierwszoplanowe. Bardzo ciekawie też wypadli: Ben Barnes oraz Amber Rose Revah.
Sezon pierwszy oceniam na siedem plus.
siedem
Poniżej zwiastun
https://www.youtube.com/watch?v=lIY6zFL95hE