Ułatwienia dostępu

The Offer - mini serial

the offer

The Offer;
- twórcy: Leslie Greif, Michael Tolkin;
- Paramount +, 2022;
- wybrana obsada: Matthew Goode, Giovanni Ribisi, Burn Gorman, Miles Teller, Juno Temple, Patrick Gallo, Dan Fogler, Colin Hanks, Justin Chambers;
- kategoria: serial, mini, biograficzny, kino, dramat.

Perełka odkryta całkiem przypadkowo.
Niezbyt doświadczony producent filmowy (Albert Ruddy) ma zrealizować film na podstawie bestsellerowej powieści Puzo. Książkowy Ojciec Chrzestny sprzedaje się znakomicie, ale też wzbudza wiele kontrowersji. Włosi bojkotują, a inni podkreślają, że film gloryfikuje mafię. Te kontrowersje nie maleją gdy Paramount ogłasza ekranizację tytułu. Najpierw obraża się Sinatra, a potem mafia ma swoje do powiedzenia. Gdyby tego było mało czas produkcji filmu przypada na niemałe zamieszanie finansowe w Paramouncie. Innymi słowy: najlepiej jakby Ruddy zrobił tanio i szybko film, który zaspokoi potrzeby wszystkich zainteresowanych. Nic prostszego. Trzeba tylko reżysera, który to zrobi. Wybór pada na Coppolę, który ma znakomitą wizję... a wiecie, że wizje bywają kosztowne.

the offer scena
The Offer jest jednym z najlepszych seriali ostatnich lat. Z jednej strony dostajemy coś co każdy fan kina pokocha. Rzecz o robieniu filmów, pełną nazwisk, kontekstów i sekretów Hollywood. Z drugiej strony mamy dobrze napisaną historię i bohaterów, z którymi widz bez problemu się utożsamia. No i do tego wszystkiego znakomita obsada. Tu nie było słabych ról. Wszystko na najwyższym poziomie, ale bez gwiazdorzenia. 
Oceniam na dziesięć - wyżej się nie da. Zdecydowanie polecam.
dziesięć

Zwiastun