Ułatwienia dostępu

The Last Kingdom - sezon 3

upadek krolestwa s 3

Upadek królestwa;  
(The last Kingdom);
- sezon 3, 2018;
- twórcy: -
- wybrana obsada: Alexander Dreymon, Ian Hart, David Dawson, Tobias Santelmann, Harry McEntire, Emily Cox, Eliza Butterworth, Arnas Fedaravicius, Adrian Bouchet, Millie Brady, Jeppe Beck Laursen, Mark Rowley, Thea Sofie Loch Næss;
- kategoria: dramat, historyczny, Netflix.

Po dłuższej przerwie powróciłem do historii Uhtred'a z Bebbanburga. Wychowany przez Wikingów obecnie wiernie służy królowi Alfredowi. Jest wielkim wojownikiem, który wszędzie jest traktowany jak zdrajca. Trzeci sezon to kolejna porcja wydarzeń i splotów okoliczności, które rzucają Uhtred'em jak marionetką. Ten niezmiennie powtarza:
'Przeznaczenie jest wszystkim'
i odważnie stawia czoła wydarzeniom. Alfred jest coraz słabszy i wie, że za jego życia marzenie o wielkiej Anglii się nie spełni. Pragnie by jego syn kontynuował dzieło. Edward to młodzieniec, który nie rozumie jeszcze jaka odpowiedzialność będzie ciążyć na jego barkach. Na śmierć Alfreda czekają niemal wszyscy. Duńczycy tylko czekają na osłabienie Wessex'u, które zapewne po śmierci króla pogrąży się w wojnie domowej. Tylko jeden człowiek może nadać wydarzeniom właściwy bieg.. ale czy będzie chciał? Nie powiem - obejrzyjcie.
Trzeci sezon to przede wszystkim opowieść o sile słowa. Odpowiednie szepty, rozmowy i bezustanne skłócanie ludzi mogą ułatwić manipulowanie ludźmi a co za tym idzie kreowanie biegu historii.

the last kingdom s 3 scena
W trzecim sezonie wiele się dzieje i ciut może męczyć zachowanie Uhtred'a, ale zaufajcie mi - rzecz naprawdę wybornie się ogląda. I nie ma tu znaczenia, że historycznie serial i jego wizualna strona bardzo odbiega od faktów.
Oceniam na dziesięć. Świetnie prowadzona narracja.
dziesięć
Czekam na czwarty sezon i więcej produkcji, w których Alexander Dreymon będzie grał główną rolę.
Poniżej zwiastun