Ułatwienia dostępu

The Bridge: Na granicy - sezon 2

the bridge s 2

The Bridge: Na granicy,
(The Bridge) - sezon 2;
- twórcy: Meredith Stiehm, Elwood Reid;
- FX, 2014;
- wybrana obsada: Diane Kruger, Demián Bichir, Ted Levine, Annabeth Gish, Thomas M. Wright, Emily Rios, Matthew Lillard, Alejandro Patiño, Juan Carlos Cantu, Ramón Franco, Jon Griesm, Franka Potente;
- kategoria: serial, sezon, kryminał, dramat, thriller.

Drugi sezon The Bridge wykorzystuje wykreowany świat, ale tematycznie mocno się różni od pierwszej serii. Tam był seryjny zabójca, który wymagał schwytania, a tutaj motywem przewodnim jest próba rozwikłania skomplikowanego układu łączącego: meksykański kartel, skorumpowanych gliniarzy, amerykańskie banki i CIA. Układu, na którym wiele osób zarabia, a przypadkowe ofiary są wliczone w ryzyko.

the bridge s 2 scena
Przypadkowo zostaje przejęty duży transport gotówki, a to znaczy, że trzeba odnaleźć winnych oraz posprzątać bałagan. Przy sprzątaniu robi się jeszcze większy syf, a to przyciąga uwagę uczciwych gliniarzy i dziennikarzy. Można ich usunąć, ale czy efekt nie będzie jeszcze gorszy?
Jest to bardzo nierówny sezon. Początkowe epizody są świetne. Znakomite zawiązanie akcji, skomplikowane motywacje głównych bohaterów no i nieprzewidywalne zwroty akcji. Niestety przy końcówce widzimy coraz bardziej, że twórcy nie wiedzą czy serial się skończy na drugim sezonie czy nie i niepewnie prowadzą akcję. Wątki są niedbale zamykane, a finał mocno rozczarowuje. Tak jakby nagle się okazało, że to już ostatni epizod i trza szybko kończyć. Serio? Po tak dobrym początku?
Oceniam siedem minus.
siedem
Poniżej zwiastun