Ułatwienia dostępu

The Bridge: Na granicy - sezon 1

the bridge 2013 s 1

The Bridge: Na granicy,
(The Bridge) - sezon 1;
- twórcy: Meredith Stiehm, Elwood Reid;
- FX, 2013;
- wybrana obsada: Diane Kruger, Demián Bichir, Ted Levine, Annabeth Gish, Thomas M. Wright, Emily Rios, Matthew Lillard, Carlos Pratts, Eric Lange, Emily Rios;
- kategoria: serial, sezon, kryminał, dramat, thriller.

Remake skandynawskiej produkcji.
Na granicznym moście łączącym El Paso z Juarez zostają znalezione zwłoki kobiety. Ani miejsce, ani okoliczności porzucenia ciała nie są przypadkowe. Morderca w ten sposób próbuje zwrócić uwagę służb. Jak to nie pomoże to nie zawaha się zabić ponownie. Do sprawy zostaje powołany specjalny zespół, który łączy zarówno siły amerykańskie jak i meksykańskie. Sprawca musi zostać ujęty. Dla sprawiedliwości? Nie tylko. Zabójca na granicy szkodzi interesom, a te są święte.

the bridge 2013 s 1 scenaWspomniany most dzieli dwa totalnie różne światy. Zamożną Amerykę, w której ceni się życie i biedny Meksyk, w którym kobiety są porywane niemal z ulic. Życie tu nie ma zbyt dużej wartości, a miejscowa policja słynie z tego, że za odpowiednią opłatą odwróci wzrok.
Czytałem, że amerykańska wersja tej historii jest dużo słabsza od pierwowzoru, ale nie zmienia to faktu, iż bardzo mi się podobała. Najbardziej doceniem to, że każdy z bohaterów był mocno rozbudowany. Nie ma tu mowy o banalnych kalkach i stereotypach. Ci bohaterowie żyją i potrafią zaskakiwać. Kolejnym plusem jest świadome prowadzenie narracji. Nie ma mowy o zbędnych przestojach. Jest równe tempo opowieści, które umiejętnie przykuwa uwagę widza. W końcu to FX z 2013 roku. W tym czasie było wiele wybitnych serialowych produkcji.
Nie bez znaczenia jest też ilość wątków pobocznych, które umiejętnie się splatają budując wiarygodną historię. Nie ma mowy o drodze na skróty. Skoro to jest słaby remake to jaki musi być oryginał? Będzie trzeba się przekonać.
Sezon pierwszy oceniam na osiem plus
osiem
Poniżej zwiastun