Ułatwienia dostępu

Terriers - sezon 1

terriers s 1

Terriers;
- twórcy: Shawn Ryan, Ted Griffin;
- FX, sezon 1, 2010;
- wybrana obsada: Michael Raymond-James, Donal Logue, Laura Allen, Kimberly Quinn, Rockmond Dunbar, Loren Dean;
- kategoria: dramat, komedia kryminalna, mini.

Były gliniarz z zasadami, ale także z problemem alkoholowym z młodym byłym przestępcą prowadzą firmę detektywistyczną bez licencji. Głównie zajmują się błahymi sprawami, ale przypadkiem natrafiają na temat, który pozwoli im na godny zarobek. Pytanie tylko czy dadzą radę. Sprawa szybko okazuje się o wiele bardziej poważna niż planowali. Odnalezienie zaginionej dziewczyny to pestka, ale walka z całym systemem może okazać się ponad ich umiejętności.
Trzynaście odcinków serialu to w zasadzie jedna główna sprawa, pojawiają się co prawda incydentalne wątki, ale większość wydarzeń, osób odnajduje swoje miejsce w finałowych epizodach. Nawet wątki osobiste są tu ładnie wpasowane - a to ważne bo ta sfera jest bardzo istotna w tym serialu. Sam finał satysfakcjonuje i wydaje się być dobrym wyjściem w drugi sezon... którego nigdy nie nakręcono. Serial został skasowany po zaledwie pierwszej serii. Trochę mnie to dziwi, bo tytuł (pomimo wad) miał potencjał. Nie będziemy płakać nad wylanym mlekiem - zwłaszcza, że tytuł ma już dziesięć lat i moje żale nikogo nie wzruszą.

terriers s 1 promo
Jeśli szukacie lekkiej, przyjemnej akcji z nieźle zakończonym finałem to śmiało sięgnijcie po ten tytuł. Wyraziści i sympatyczni bohaterowie to już taki bonusik. Czasem warto poświęcić czas na coś starszego.
Oceniam na siedem
siedem
Poniżej zwiastun