Ułatwienia dostępu

Tajna broń - 1996

tajna bron

Tajna broń,
(Broken Arrow) - 1996;
- reżyseria: John Woo;
- scenariusz: Graham Yost;
- wybrana obsada: Christian Slater, John Travolta, Samantha Mathis, Delroy Lindo, Howie Long;
- kategoria: sensacyjny, thriller.

Często w pracy rozmawiamy o aktorach i ich znanych filmach.. o tym jak niektórzy nigdy nie zaliczają wtop, a inni natrafiają na same gnioty. Ostatnio rozmowa zeszła na Travoltę. Aktor, który świetnie się zapowiadał, a jest zapamiętany głownie z kina sensacyjnego. I tu ciekawostka - sporą część filmów z jego udziałem nie widziałem. Brzmi jak wyzwanie? Poniekąd tak.
Dwóch pilotów odbywa ćwiczebny lot ultranowoczesnym bombowcem, który ma dwa ładunki nuklearne na pokładzie. Jeden z nich (Travolta) postanawia rozbić samolot a ładunki jądrowe sprzedać na wolnym rynku. Ma w głowie świetny plan i nic nie może stanąć mu na przeszkodzie. No chyba, że będzie to drugi pilot, który w ostatniej chwili się katapultuje.

tajna bron scena

Tajna broń to duża dawka akcji, wybuchów i strzelanin. To także fabuła, która wydaje się być napisana na kolanie.. pełno jest bzdurnych rozwiązań fabularnych i dziwnych zachowań bohaterów.. nie zmienia to faktu, że film daje całkiem fajną rozrywkę. Mała w tym zasługa Travolty - pierwsze skrzypce gra Slater, który nie wie, że związki budowane na traumatycznych przeżyciach mają małą szansę powodzenia.
Oceniam na sześć plus
szesc
Poniżej zwiastun
https://www.youtube.com/watch?v=De29KipeZQw