Ułatwienia dostępu

Stumptown - sezon 1 (jedyny)

stumptown s 1

Stumptown,
- twórcy: Jason Richman, Greg Rucka;
- ABC, sezon 1 (jedyny), 2019-2020;
- wybrana obsada: Cobie Smulders, Jake Johnson, Cole Sibus, Michael Ealy, Tantoo Cardinal, Adrian Martinez, Camryn Manheim;
- kategoria: serial, mini, kryminał, ekranizacja, komiks, dramat.

Serialowa ekranizacja serii komiksowej o tym samym tytule (Greg'a Rucka).
Dex jest byłą wojskową, weteranką wojny w Afganistanie posiadającą syndrom PTSD. Nie potrafi sobie znaleźć miejsca w życiu, ale odkrywa, że lubi pomagać ludziom więc zostaje prywatnym detektywem. Nie działa sama. Bardziej lub mniej chętnie wspierają ją byli kochankowie (Dex nie lubi się angażować w związki) oraz brat, którym się opiekuje.

stumptown s 1 scena
Pierwsze epizody to całkiem zdrabny procedural. Sprawy są urozmaicone, a fabule towarzyszy znakomity soundtrack. Mniej więcej od połowy sezonu w fabule zaczynają dominować wątki osobiste głównych bohaterów, a zwłaszcza ich skomplikowana przeszłość. Widać, że twórcy zaczęli iść w kierunku bardziej ambitnego serialu. Niestety w powodu pandemii ABC anulowało serial po pierwszym sezonie. Było to spore zaskoczenie bo pierwotnie tytuł miał zamówienie na drugi sezon. Trochę szkoda bo tytuł miał w sobie niezły potencjał. Nie był może wyjątkowy, ale trudno było nie lubić głównych bohaterów. Ponadto akcja była umiejscowiona w Portland obok rezerwatu, a to dawało całkiem spore pole manewru.
Oceniam na siedem.

siedem
Poniżej zwiastun.