Ułatwienia dostępu

Sprawa się rypła - 1984

sprawa sie rypla

Sprawa się rypła - 1984;
- reżyseria: Janusz Kidawa;
- scenariusz: Janusz Kidawa;
- wybrana obsada: Franciszek Pieczka, Roch Sygitowicz, Marian Dziędziel,
- kategoria: komedia, obyczajowy, kino polskie.

Akcja się dzieje gdzieś na Żywiecczyźnie. Placek zostaje poinformowany, że babka Kornelia z racji słusznego wieku (sto lat) dostała 2000 złotych i zegarek. Placek odbiera w imieniu solenizantki prezenty i przypadkiem zapomina powiedzieć, że babka Kornelia już na innym świecie, a z oszczędności nikogo o tym nie powiadomił. Takie małe niedopatrzenie. Placek zdążył już o sprawie zapomnieć, ale syn przynosi "cudowną" nowinę. Sprawa się rypła bo przyjedzie telewizja... i jak tu wybrnąć z tej sytuacji? Placek musi się zdrowo nakombinować by nie było wstydu i żeby sąsiedzi pozazdrościli dostojnych gości.

sprawa sie rypla scena
Ten niezbyt znany film znam prawie na pamięć. Jak byłem młodszy to wielokrotnie go w domu oglądaliśmy. Nie jest to i jakieś arcydzieło, ale ma żywe, prawdziwe dialogi. Akcja dzieje się w rodzinnych stronach a całość świetnie prowadzi Franciszek Pieczka. Mam wielki sentyment.
Daję osiem. I noty nie zrozumie ten, kto nie miał sąsiadów co kupowali rzeczy tylko po to by były, a nie po to by ich używać :)

Poniżej zwiastun