Ułatwienia dostępu

Special Ops: Lioness

special opps lioness s 1

Special Ops: Lioness;
- twórcy: Taylor Sheridan;
- Paramount, sezon 1, 2023;
- wybrana obsada: Zoe Saldaña, Laysla De Oliveira, Michael Kelly, Morgan Freeman, Nicole Kidman, LaMonica Garrett, Austin Hébert, Dave Annable, Stephanie Nur;
- kategoria: serial, thriller, akcja.

Po atakach na World Trade Center amerykańskie agencje wywiadowcze rozpoczęły szereg akcji, których celem jest unikniecie w przyszłości podobnych ataków. Część działań była nastawiona na przesłuchiwanie jeńców, ale też były działania polegające na infiltracji otoczenia potencjalnych terrorystów.
Joe nadzoruje jedną z takich akcji. Jej celem jest znalezienie odpowiedniej kandydatki (pochodzenie wojskowe), której zadaniem będzie zbliżenie się do córki jednego z bardziej poszukiwanych terrorystów. Bliski kontakt, a może i przyjaźń, mają umożliwić zdobycie informacji o lokalizacji poszukiwanego, a w dalszym kroku dokonanie neutralizacji zagrożenia. Amerykanie są mistrzami jeśli chodzi o nienazywanie pewnych rzeczy po imieniu.

special opps lioness s 1 scena
Zoe i jej podopieczna mają bardzo trudne zadanie i obie wiedzą, że misja jest obarczona wysokim ryzykiem. Agentka może zostać w każdej chwili zdekonspirowana. Dodatkowym zagrożeniem dla misji są przełożeni, którzy nie są konsekwentni w podejmowanych decyzjach.
Świetny scenariusz, wyborowa obsada i niezłe tempo akcji to niewątpliwe zalety serialu. Sheridan powownie odwalił dla Paramount'u kawał dobrej roboty.
Na chwilę obecną nie ma informacji o drugim sezonie, ale jestem przekonany, że powstanie. Może być to całkiem inna, niezależna historia. Na takie rozwiązanie wskazuje dwuczłonowy tytuł.
Oceniam na osiem.
osiem
Poniżej zwiastun