Ułatwienia dostępu

Śmierć komiwojażera - 1985

smierc komiwojazera

Śmierć komiwojażera,
(Death of a Salesman) - 1985;
- reżyseria: Volker Schlöndorff;
- scenariusz: Arthur Miller;
- wybrana obsada: Dustin Hoffman, John Malkovich, Stephen Lang, Kate Reid;
- gatunek: dramat.

Willy przez całe życie ciężko pracował jako komiwojażer. Bezustanna nieobecność w domu i niekończące się podróże miały zapewnić rodzinie godny byt. Pieniędzy nie było wiele, ledwo starczało na życie, ale Willy wierzył, że jego ciężka praca da dobry start synom, którzy odniosą życiowy sukces. Paradoksalnie nieobecność Willy'ego sprawia, że synowie nie potrafią się odnaleźć w dorosłym życiu. Marzenia budowane latami powoli odchodzą w niepamięć a Willy dramatycznie próbuje je ratować. To sprawia, że z czasem traci kontakt z rzeczywistością. Ciężko przepracowane życie, brak przyjaciół i pozytywnych perspektyw sprawiają, że bohater zaczyna mieć myśli samobójcze. Jego śmierć dałaby rodzinie zastrzyk finansowy z pieniędzy z ubezpieczenia.

smierc komiwojazera scena
Willy wszystko poświęcił swojej rodzinie, wszystko poza swoją obecnością w domu. Z perspektywy czasu widzimy, że marzył o niewłaściwych rzeczach.
Śmierć komiwojażera to ekranizacja sztuki Arthura Miller'a. Sposób budowania narracji sprawia, że film w pierwszej połowie trochę nudzi. Ciężko było mi "wejść w akcje", dopiero pod koniec seansu moje zainteresowanie zaczęło drastycznie rosnąć i pojawiły się też emocje.
Na plus tej produkcji trzeba zaliczyć znakomitą kreację Dustin'a Hoffman'a.
Całość dostaje ode mnie naciągane siedem.
siedem
Poniżej zwiastun
https://www.youtube.com/watch?v=wORwfQ8slgI