Ułatwienia dostępu

Sekcja 8 - 2003

plakat promujący
Sekcja 8,
(Basic) - 2003;
- reżyseria: John McTiernan;
- scenariusz: James Vanderbilt;
- wybrana obsada: John Travolta, Connie Nielsen, Samuel L. Jackson, Giovanni Ribisi, Tim Daly, Brian Van Holt, Taye Diggs;
- gatunek: sensacyjny.

Przypadek sprawia, że w krótkim czasie obejrzałem (powtórzyłem) kilka pozycji McTiernan'a - niektóre czekają na powtórzenie (ulubione DH3). Jestem pod wrażeniem jak ten facet robi filmy. Ma doskonałe wyczucie tego co widz oczekuje i czego się nie spodziewa. Potrafi świetnie manipulować akcją - robi zwroty, które sprawiają, że oglądający już myśli, że jest blisko, ale nie.. film ma jeszcze kilka niespodzianek. Właśnie tak można podsumować Sekcję 8 z 2003 roku.
Słowo o fabule.
Podczas wojskowych ćwiczeń w trudnych warunkach dochodzi do strzelaniny, podczas której ginie większość żołnierzy oraz znienawidzony szkoleniowiec (Jackson). Śledztwo prowadzi niedoświadczona, ale ambitna Osborne (Nielsen) oraz były wojskowy, który ma na koncie zarzuty o branie łapówek (Travolta). Sprawa od samego początku wydaje się dziwna, ale po wstępnych przesłuchaniach śledczy wiedzą, że morderstwa mają drugie dno.


sekcja 8 scena
Każde przesłuchanie to inna historia i inne retrospekcje, w którym ciężko odnaleźć motyw wspólny.
Przyzwoity scenariusz został znakomicie nakręcony i naprawdę dobrze zagrany. Oglądając takie filmy żałuję, że Travolta już nie jest topowym aktorem. Nadal mam do gościa sentyment. Może za dużo razy widziałem I kto to mówi?
Sekcja 8 to dobre kino, które potrafi zaskoczyć. Jeśli Wam nie przeszkadza klimat wojskowy to polecam.
Oceniam na osiem.
osiem
Poniżej zwiastun