Ułatwienia dostępu

Rob Roy - 1995

rob royRob Roy - 1995;
- reżyseria: Michael Caton-Jones;
- scenariusz: Alan Sharp;
- wybrana obsada: Liam Neeson, Jessica Lange, John Hurt, Tim Roth, Eric Stoltz;
- kategoria: biograficzny, romans, dramat, historyczny.

Osiemnasty wiek. Robert Roy MacGregor, szkocki góral prowadzi uczciwe, spokojne życie. Bieda czasem zagląda w oczy, ale z każdej trudnej sytuacji Rob znajduje wyjście. Sielankę niszczy dworska intryga przeciw rodzinie MacGregor'a. Rob na dworze uzyskał kredyt potrzebny na inwestycję mającą zabezpieczyć rodzinę na przyszłość. Niestety informacja o gotówce dociera do Archibald Cunningham, który bez skrupułów zabija człowieka Rob'a i kradnie pieniądze. Macgregor musi spłacić dług, a przede wszystkim chronić swoją rodzinę.
Czy honor i klarowne zasady, którymi się kieruje Rob wystarczą by udowodnić winę Archibald'a? Słowo honoru i brak dowodów..

rob roy scena
Rob Roy był u mnie od dawna na liście. Głownie z powodu obsady. Neeson i Lange - oboje mają spory talent, ale w tej produkcji niezbyt do siebie pasowali. Nie było czuć chemii - może to dlatego, że Jessica jest kilka lat starsza od Liam'a? Fabuła była wciągająca, ale też nie ukrywam, że momentami dialogi drażniły. Zbyt dużo było mowy o honorze, zbyt wiele patosu. Na szczęście w filmie są też dobre sceny akcji (z walką finałową na czele).
Oceniam na mocne siedem. Mam pewien niedosyt.

siedem
Poniżej zwiastun