Ułatwienia dostępu

Puenta - 1988

puenta

Puenta
(Punchline) - 1988;
- reżyseria: David Seltzer;
- scenariusz: David Seltzer;
- wybrana obsada: Sally Field, Tom Hanks, John Goodman;
- gatunek: komedia, dramat;

Miałem dzień z Tomem. Trzy filmy z różnych dekad. Dorobek Hanks'a jest tak bogaty, że takie dni będę musiał sobie powtarzać.
Dziś kilka słów o mało znanej Puencie.
Steven jest komikiem o niezłym talencie, który marzy o ogólnokrajowej karierze. Wie, że tylko występ w telewizji może mu go zapewnić. Lilah jest gospodynią domową czasem, wbrew woli męża, występującą na estradzie. Kobieta nie porywa publiczności, ale Steven dostrzega w niej spory talent, który może przyćmić jego własny. Fabuła Puenty mocno mi przypomina polskiego Wodzireja (tu notka). Jest estrada i pragnienie zrobienia kariery. To są wspólne mianowniki filmy różni natomiast wydźwięk i zachowanie głównego bohatera. Steven nie sabotuje działań Lilah, wręcz przeciwnie - robi wszystko by kobieta rozwinęła skrzydła i poważnie zaczęła traktować swoje występy. Jest w tym także wątek romantyczny, ale nie dominuje on nad przekazem filmu.

puenta scena
Puenta jest ciepłą komedią o pozytywnym wydźwięku. Przypomina nam, że zawsze warto być sobą, że życzliwość nic nie kosztuje, a realizacja własnych marzeń nie musi być w kontrze do rodziny. Czasem szczera rozmowa może zastąpić potrzebę wyboru.
Oceniam na delikatną siódemkę. Z małym minusem.
siedem
Poniżej zwiastun