Ułatwienia dostępu

Przetrwanie - 2011

przetrwanie

Przetrwanie,
(The Grey) - 2011;
- reżyseria: Joe Carnahan;
- scenariusz: Joe Carnahan, Ian Mackenzie Jeffers;
- wybrana obsada: Liam Neeson, Frank Grillo, Dermot Mulroney, Dallas Roberts, Joe Anderson;
- gatunek: dramat, przygodowy, thriller,

W śniegach Alaski rozbija się pasażerski samolot. Wiele osób ginie, ale jest też kilku ocalałych. Muszą teraz zdecydować co dalej. Zostać we wraku samolotu i czekać na wątpliwy ratunek czy też iść w stronę cywilizacji. Kluczowa decyzja, której nie ułatwia mróz oraz obecność bardzo agresywnych wilków. Drapieżniki systematycznie polują na słabsze jednostki - trwa walka o przeżycie.


przetrwanie scena
Ocaleni instynktownie walczą o każdą chwilę życia, ale z czasem zaczynają się pojawiać pytania o sens życia. Jaki ono ma sens i czy warto się go tak kurczowo trzymać? Czy nie lepiej ulec i pozwolić śmierci wygrać? Przecież ona i tak zawsze jest górą - walka tylko oddala w czasie to co nieuchronne.
Przetrwanie jest ciekawą produkcją. Ma kilka naprawdę dobrych momentów, ale całość psują retrospekcje fabularne oraz zakończenie. Doczepić się można też efektów specjalnych, ale to już detal.
Zainteresowanych uprzedzam, że nie jest to film, w którym na pierwszym planie są sceny walk z wilkami. Jest to bardziej filozoficzne kino, w którym natura upomina się o swoje.
Oceniam na siedem.
siedem

Poniżej zwiastun