Ułatwienia dostępu

Prawo ulicy sezon 2

prawo ulicy s 2

Prawo ulicy,
(The Wire);
- twórcy: David Simon;
- HBO, sezon 2, 2003
- wybrana obsada: Dominic West, John Doman, Deirdre Lovejoy, Wendell Pierce, Lance Reddick, Sonja Sohn, Seth Gilliam, Domenick Lombardozzi, Clarke Peters, Michael Kenneth Williams, Jim True-Frost, Frankie Faison, Corey Parker Robinson, J.D. Williams, Idris Elba, Lawrence Gilliard Jr., Paul Ben-Victor, Chris Bauer, Pablo Schreiber, James Ransone;
- kategoria: dramat, kryminał.

Powrót do lekko wiekowych seriali trwa w najlepsze... nadrobiłem Soprano, zacząłem kilka innych tytułów i przyszła też kolej na kolejne sezony The Wire. Wracam do tego serialu dziesięć lat po obejrzeniu pierwszego sezonu. I tu ciekawostka, pomimo iż minęło tak wiele czasu cały czas miałem w głowie niektóre sceny z pierwszej serii.. to musi o czymś świadczyć.
Drugi sezon przenosi nas do dzielnicy portowej.

prawo ulicy s 2 scena
W jednym z kontenerów zostaje znalezione trzynaście kobiecych ciał. Przemyt ludzi nie jest niczym nowym, a śmierć dziewczyn wydaje się być wypadkiem przy pracy, ale po bliższym przyjrzeniu się dowodom (próbujący się zrehabilitować Jimmy) okazuje się, że jest to zaplanowane, zbiorowe morderstwo. W dokach źle się dzieje. Pracy coraz mniej, dzielnica nieuchronnie upada, ale niektórzy cały czas próbują tam zarabiać. Pracownicy doków upłynniają część przeładunków a dodatkowo pośredniczą w specjalnych transportach, które mają nie istnieć w papierach. To tylko kwestia czasu, aż zainteresują się nimi służby.. zresztą nie tylko one. Związkowi pracowników doków przewodzi Polak, Frank Sobotka - facet, który walczy o swoich ludzi, ale nie zawsze dobiera odpowiednie środki.
Akcja oczywiście też się dzieje poza dokami.. w zaciszu policyjnych i politycznych gabinetów, gdzie widzimy namacalny związek polityki i służb... mało? To dodajmy do tego gangsterskie porachunki. Nie jest to może poziom SOA, ale drugi poziom The Wire dał mi sporo satysfakcji. Nieśpieszne tempo akcji i narracja, która wciąga... ponadto przybliżenie świata, który gdzieś powoli mija.
Oceniam na mocne osiem.
osiem
Poniżej zwiastun