Ułatwienia dostępu

Poznajmy się jeszcze raz - 2019

poznajmy sie jeszcze raz

Poznajmy się jeszcze raz,
(La belle époque) - 2019;
- reżyseria: Nicolas Bedos;
- scenariusz: Nicolas Bedos;
- wybrana obsada: Daniel Auteuil, Guillaume Canet, Doria Tillier, Fanny Ardant, Pierre Arditi;
- kategoria: francuskie, Pathe, komedia, dramat.

Victor nie rozumie współczesnego świata. Stroni od telefonów komórkowych, internetu, socjal media. Odrzuca to wszystko twierdząc, że w życiu istotne są rzeczy prawdziwe, namacalne, realne. Jego nieufność potęguje fakt, iż w gazecie stracił pracę rysownika. Zmienia się formuła i tytuł będzie ukazywał się tylko elektronicznie, a tam brak miejsca na rysunki.
Jego żona uważa, że Victor dziwaczeje i mentalnie jest już w grobie. Kobieta chce mocniej żyć i dlatego porzuca męża dla kochanka, który bardziej odnajduje się we współczesności.

poznajmy sie jeszcze raz scena
Victor wierzy, że kiedyś było lepiej i dlatego zgadza się na propozycję jednodniowej (wirtualnej) podróży w czasie. Specjalna firma może w studio nagraniowym odtworzyć dowolną epokę, dowolny dzień. Przeważnie ludzie przenoszą się w czasy słynnych wydarzeń, ale Victor marzy o odtworzeniu dnia, w którym poznał swoją 'prawie ex' małżonkę.
I kolejny raz Francuzi zaimponowali mi pomysłem na film, w którym niebanalny sposób pokazują bolączki współczesnego świata. Obrywa się ludziom zapatrzonym w szklane ekrany, ale także snobom, którzy żyją w ułudzie rzeczywistości.
Zdecydowanie pozytywne zaskoczenie.
Daję ósemkę i polecam. Byłoby więcej gdyby wejście w film było lepiej przemyślane.
osiem
Poniżej zwiastun.