Ułatwienia dostępu

Podwodne życie ze Stevem Zissou - 2004

podwodne zycie ze stevem zissou
Podwodne życie ze Stevem Zissou,

(The Life Aquatic with Steve Zissou) - 2004;
- reżyseria: Wes Anderson;
- scenariusz: Wes Anderson, Noah Baumbach;
- wybrana obsada: Bill Murray, Owen Wilson, Anjelica Huston, Willem Dafoe, Jeff Goldblum;
- kategoria: komedia, przygodowy, dramat, okręty.

Steve Zissou - podróżnik, twórca filmów przyrodniczo-przygodowych wyrusza w kolejną niezwykłą podróż. Chce odnaleźć wielkiego rekina, który pożarł jego przyjaciela. Ta wyprawa ma być też dowodem wielkich talentów Zissou - wszyscy wiedzą, że jego gwiazda już nie świeci tak mocno jak kiedyś i że powinien też pomyśleć o emeryturze.
Większość załogi to stare wygi, ale też są świeże osoby. Ned - trzydziestoletni, ale nowopoznany syn oraz Jane - dziennikarka, która może pomóc Zissou odzyskać ułamek dawnej sławy.

podwodne zycie ze stevem zissou scena

Ahoj! Ruszaj po przygodę.. i tu zaczynają się schody. Po ten film sięgnąłem w głównej mierze zachęcony obsadą, ale także z potrzeby obejrzenia kina przygodowego. Jakoś umknął mi fakt (przed seansem), że to Anderson. Twórca zadbał o świetną obsadę, zrobił cudowne makiety, pięknie pokolorował kadry, a także zadbał o lekkie komediowe akcenty (w trym muzyczne) i zabrakło mu czasu/weny by popracować nad scenariuszem.. w sumie to mógł to oddać komuś innemu.
Z ekranu przez większość czasu wieje nudą. Nie potrafię się zachwycać Anderson'em skoro muszę walczyć ze znużeniem. Sceny akcji są groteskowe, ale przy okazji nijakie, a dialogi, pomimo dobrych przebłysków są nudne jak komunikaty w komunikacji.
Kompletnie nie kupuję tej produkcji.
Oceniam na małe pięć - notę podnosi soundtrack (Seu Jorge).
pięć

Poniżej zwiastun