Ułatwienia dostępu

Pociąg do Hollywood - 1987

pociag do hollywood

Pociąg do Hollywood - 1987;
- reżyseria: Radosław Piwowarski,
- scenariusz: Radosław Piwowarski,
- wybrana obsada: Katarzyna Figura, Piotr Siwkiewicz, Jerzy Stuhr, Krystyna Feldman, Eugeniusz Priwieziencew,
- gatunek: obyczajowy.

Gdzieś w połowie lat dziewięćdziesiątych leciał ten film w sylwestra. Wtedy chciałem go obejrzeć, ale jakoś się nie złożyło. Pamiętam, że była to jakaś mega późna pora. Od tamtego czasu chęć obejrzenia tego tytułu powracała. W końcu trzeba było się rozprawić z tym wspomnieniem.
Mariola Wafelek "Merlin" jest dziewczyną z prowincji, która marzy o wielkiej karierze w Hollywood. Pracuje w bufecie w pociągu i do realizacji marzeń ma bardzo daleko. W swoim życiu spotyka inne osoby, które również mają wielkie marzenia.. każdy o czymś marzy. Może złota rybka w butelce po piwie niektóre z nich spełni?


pociag do hollywood scena
Kompletnie nie kupiłem tego filmu. Scenariusz z du... , piszcząca, naga Figura i byle jakie ujęcia. Naprawdę ciężko się ten film ogląda. Mam wrażenie, że ten film powstał jako pewna opozycja do Kina Moralnego Niepokoju. Kompletnie nietrafiona produkcja. Jedyne co mi się tak naprawdę podobało to karta tytułowa produkcji. W kadrze sielski obrazek i na to nałożony rozmyty napis, który bardziej pasowałby do Gwiezdnych Wojen niż do tła, na którym występował.
Oceniam na trzy. Tylko dla fanów Figury.
trzy
Poniżej cały film