Ułatwienia dostępu

Paranoja - 2013

paranojaParanoja
(Paranoia) - 2013;
- reżyseria: Robert Luketic
- scenariusz: Barry Levy
- wybrana obsada: Liam Hemsworth, Amber Heard, Gary Oldman, Harrison Ford
- thriller.

Młody, zdolny informatyk pracuje od lat w jednej korporacji IT. Przypadek sprawia, że będzie narzędziem w nieuczciwej walce pomiędzy dwoma wielkimi koncernami. Nowe technologie, kradzież patentów i prawdziwa krew. Sukces, życie na wyższym poziomie wymaga dużo większego ryzyka i poświęcenia. Młode pokolenie jest głodne sukcesu, ale nie wie, że nic w życiu nie przychodzi samo.. a praca w korporacji wysysa całą energię nie oferując wiele w zamian. W tle mamy wojnę dwóch wielkich koncernów, których właściciele kiedyś współpracowali, ale obecnie toczą zacięty bój , w którym wszystkie chwyty są dozwolone.
Lubię wszelkie firmy, które mają w tle nowe technologie i ich wpływ na rzeczywistość szarych obywateli. Piękne slogany czołowych firm IT (filmowych) są tylko dla klientów - na co dzień firmy stosują całkiem inne zasady. Tak mi się przypomniał motyw z Google, ponoć to najlepszy pracodawca, ale czy w rzeczywistości praca tam jest pracą marzeń?
Hemsworth i Heard wypadli nad wyraz przeciętnie. Aktorsko film ratuje duet doświadczonych aktorów (Oldman, Ford), dla nich warto obejrzeć ten tytuł.


Fabularnie też jest sporo niedociągnięć, ale seans mnie nie znużył. Brakło trochę ikry i dopracowania detali dlatego też oceniam na sześć.. no może z plusem.
sześć
Czasu poświęconego na ten film nie żałuję.

Poniżej zwiastun produkcji