Ułatwienia dostępu

Pan Jangle i świąteczna podróż - 2020

pan jangle swiateczna podroz

Pan Jangle i świąteczna podróż,
(Jingle Jangle: A Christmas Journey) - 2020;
- reżyseria: David E. Talbert;
- scenariusz: David E. Talbert;
- wybrana obsada: Forest Whitaker, Madalen Mills, Keegan-Michael Key, Anika Noni Rose, Phylicia Rashad, Ricky Martin;
- kategoria: świąteczny, familijny, musical, Netflix.

Jeronicus Jangle jest legendarnym twórcą zabawek. Odnosi wielkie sukcesy. Ma piękny sklep, talent i pomysł na kolejne nowe zabawki. Wszystko pięknie gra, aż do momentu zdrady. Młody asystent kradnie księgę z pomysłami i ucieka z nową niemal żywą lalką (Ricky Martin). Świat Jangle'a się zawalił. Żona niedługo później umiera, sklep podupada, a on sam przestał wierzyć w swój talent. Po latach za sprawą wizyty wnuczki sytuacja może się zmienić...
Czytając opis tego filmu liczyłem na dzieło w stylu Hugo i jego wynalazek, ale już po pierwszych scenach wiedziałem, że nie będzie dobrze.. w scenerii i na ludziach widziałem za dużo kolorów. Kto wymyślił te kolorowe wdzianka? A później było już gorzej. Aktorzy zaczęli śpiewać i tańczyć... a ja biłem się z myślami - wyłączyć czy liczyć, że będzie lepiej... im dalej tym gorzej.. więcej kolorów, więcej tańców rodem z Bollywood, a do tego doszła magia i naiwne przesłanie, że wiara działa cuda.. wiecie, robicie sobie robota, mechanicznego, ale on nie będzie działać dopóki wszyscy obecni wokół niego nie uwierzą, że działa a potem będzie latać.. i ludzie też będą latać.. i tańczyć... totalna groteska. Albo mechanika albo czary - pewnych elementów nie powinno się mieszać.

pan jangle i swiateczna podroz scena
Cały film to fatalny zlepek konwencji i motywów, któremu brak pomysłu... Jak dla mnie totalne rozczarowanie i nawet Whitaker nie uratował tego filmu. Zresztą Forest śpiewający? Takich rzeczy się nie robi. Czy tą katastrofę można było uratować? Nie wiem, ale wiem, że ją dobił polski dubbing. To było złe.
Oceniam na dwa. Z daleka od tej pozycji.

dwa

Zwiastun