Ułatwienia dostępu

Ozark - sezon 1

ozark s 1

Ozark - sezon 1;
- twórcy: Bill Dubuque, Mark Williams;
- Netflix, 2017;
- wybrana obsada: Jason Bateman, Laura Linney, Sofia Hublitz, Skylar Gaertner, Julia Garner, Jason Butler Harner, Esai Morales, Jordana Spiro, Harris Yulin;
- kategoria: serial, sezon, kryminał, dramat, Złoty Glob, Emmy.

Martin jest świetnym doradcą finansowym, który zgodził się prać pieniądze meksykańskiej mafii. W pewnym momencie traci zaufanie klienta i jedyną opcją na przeżycie jest wypranie olbrzymich kwot w małym miasteczku Ozark w stanie Missouri. Martin pakuje rodzinę i chaosie przenosi się z Chicago do wspomnianego Ozark. Na miejscu są piękne widoki, ale brak perspektyw na interes, który mógłby przykryć lewe pieniądze.
Martin usilnie poszukuje możliwości działania, a mafijny szef nie należy do cierpliwych ludzi. Zadania nie ułatwiają dziwne lokalne układy oraz złodzieje czyhający na gotówkę, którą Martin ma przy sobie.

ozark s 1 scena
Ozark zaskakuje przemyślanym scenariuszem, zwrotami akcji a przede wszystkim kreacją bohaterów. Nie ma tu mowy o czarno-białych postaciach. Każdy ma swoje za uszami. Agent FBI może działać bardziej bezwględnie niż bandyta z ulicy, a szefowie mafii mogą mieć pewien kodeks honorowy.
Kto jest dobry a kto zły? Nie ma prostych odpowiedzi. A do tego dodajmy klimat małego, prowincjonalnego miasteczka i mamy przepis na sukces. Nie ukrywam, że seriale mające akcję w takich miejscach bardzo mi się podobają.
Sezon pierwszy oceniam na osiem plus.
osiem
Poniżej zwiastun