Ułatwienia dostępu

Ostatni sprawiedliwy - 1996

ostatni sprawiedliwy

Ostatni sprawiedliwy,
(Last Man Standing) - 1996;
- reżyseria: Walter Hill;
- scenariusz: Walter Hill;
- wybrana obsada: Bruce Willis, Bruce Dern, William Sanderson, Christopher Walken, David Patrick Kelly, Karina Lombard, Michael Imperioli;
- kategoria: film, gangsterski.

USA, czasy wielkiego kryzysu. Małe Jerycho to miasteczko, którego nawet nie ma na mapach, jest to miejsce upadłe, w którym nikt normalny nie chce mieszkać. Wszyscy wyjeżdżają, a ci co zostali są świadkami wojny o wpływy dwóch miejscowych gangów. Do tego piekła na ziemi przybywa John Smith. Miał to być tylko krótki przystanek, ale po zdemolowaniu przez gangsterów jego samochodu John postanawia uporządkować sprawy w mieście. To człowiek niebezpieczny, znakomity strzelec, a przede wszystkim osoba pozbawiona zasad. Smith odpowiednio manipulując szefami gangów powoli wyniszcza obie grupy. Z czasem nie potrafi już ukryć swoich prawdziwych zamiarów.

ostatni sprawiedliwy scenaOstatni sprawiedliwy oferuje ciekawy klimat, znakomitą obsadę oraz nieźle prowadzoną narrację z off'u. To mocne strony. Minus? Fabuła nie wywołała u mnie żadnych większych emocji, a to sprawi, że film w pamięci szybko wypłowieje.
Samotnego mściciela rozwalającego pół miasteczka oceniam na małe siedem.
Poniżej zwiastun