Ułatwienia dostępu

Ostatni okręt - sezon 4

ostatni okret s 4
Ostatni okręt,

(The Last Ship) - 2017;
- sezon 4, TNT;
- wybrana obsada: Eric Dane, Adam Baldwin, Travis Van Winkle, Charles Parnell, Chris Sheffield, Jocko Sims, Sam Spruell; 
- gatunek: dramat, akcja, science fiction;

Zamierzałem po trzecim sezonie skończyć z tym serialem. Wydawało mi się, że formuła całkiem się wyczerpała. Czwarty sezon pozytywnie zaskakuje.
Epidemia, która zdziesiątkowała ludność już całkowicie minęła. Zostało wynalezione lekarstwo i ludzkość śmiało może myśleć o przyszłości. Niestety wirus zmutował i zaczął atakować roślinność. Plantacje marnieją w oczach, a ludziom zaczyna doskwierać głód. Okręt marynarki wojennej ma zdobyć nasiona odporne na wirus. Fajny, chociaż abstrakcyjny pomysł, na popchnięcie fabuły w nowym kierunku. Postapokaliptyczny klimat na chwilę wrócił, ale nie zapominajmy, że jest to przede wszystkim serial akcji, a zagłada ludzkości była tylko pretekstem do działań.

ostatni okret s 4 scena
W tle mamy aspiracje do rządzenia światem, ale także (a może przede wszystkim) eksperymenty genetyczne na ludzkości.
Czwarty sezon Ostatniego okręty jest o niebo lepszy o trzeciej serii, ale jednocześnie nadal daleko od bardzo fajnego pierwszego sezonu. Niestety akcja zbyt wolno była zawiązana, a misji pobocznych troszkę za mało.
Oceniam na mocne sześć.
sześć
Poniżej zapowiedź czwartego sezonu.