Ułatwienia dostępu

Odwilż - sezon 1

odwilz s 1

Odwilż;
- twórcy: Xawery Żuławski,
- serial, sezon 1, HBO, 2022;
- wybrana obsada: Katarzyna Wajda, Bartłomiej Kotschedoff, Juliusz Chrząstowski, Bogusław Linda, Andrzej Grabowski, Małgorzata Gorol, Monika Krzywkowska;
- kategoria: kino polskie, serial, kryminał, dramat.

Akcja dzieje się w Szczecinie. W wodach Odry zostaje znalezione ciało młodej kobiety. Tuż przed śmiercią urodziła, ale w okolicy odkrycia zwłok nie znaleziono dziecka. Pewne poszlaki wskazują iż dziecko może żyć, ale gdzie się znajduje? Tego będzie próbowała się dowiedzieć Zawieja, trzydziestoletnia policjantka, która cały czas nie potrafi się pogodzić ze śmiercią męża-policjanta. Śledztwo idzie opornie, a sprawy nie ułatwia fakt iż ojcem zmarłej jest okręgowy prokurator.


odwilz s 1 scena
Odwilż mnie pozytywnie zaskoczył. W zasadzie to prawie wszystko mi się w tej produkcji podobało. Nieźle napisany scenariusz. Dobrze dobrana obsada, która niczym nie rozczarowuje. Jest klimat, porządna realizacja czyli są powody do polecania. Są też mankamenty. Pięknie zmontowana, ale pusta w przekazie czołówka, główna bohaterka nie wzbudzająca emocji (w przeciwieństwie do drugiego planu), i niezbyt dobre dialogi. Wiem, że jestem głuchy, ale znów miałem problem by część z nich zrozumieć. Stała bolączka przy polskich filmach.
Odwilż, sezon pierwszy bo pewnie będą kolejne, dostaje mocne siedem.
Na ten moment nie wiadomo czy powstanie drugi sezon, ale jestem przekonany, że tak będzie.
siedem
Poniżej zwiastun.
https://www.youtube.com/watch?v=2SCK-ubEQL4&ab_channel=HBOMaxPolska