Ułatwienia dostępu

Odnaleźć siebie - 1991

odnalezc siebie

Odnaleźć siebie,
(Regarding Henry) - 1991;
- reżyseria: Mike Nichols;
- scenariusz: J.J. Abrams;
- muzyka: Hans Zimmer;
- wybrana obsada: Harrison Ford, Annette Bening, Bill Nunn, Kamian Allen, Donald Moffat;
- kategoria: film, dramat.

Całkowicie niezamierzenie obejrzałem dwa filmy Nichols'a pod rząd. Odnaleźć siebie trafił na mój ekran w ramach nagrabiania filmografii lubianych aktorów. I nie chodzi u o Bening - chociaż może to przemyślę ;)

odnalezc siebie scena
Henry, znakomity, ale jednoczeście pozbawiony skrupułów adwokat ma starannie ułożone życie. Praca, żona, córka. Szacunek otoczenia. Wszystko się zmienia gdy Henry zostaje postrzelony podczas napadu rabunkowego. Teraz Henry na nowo musi się nauczyć chodzić, mówić, a przede wszystkim musi na nowo rozpocząć swoje życie bez wspomnień. Amnezja jest najbardziej długotrwałym skutkiem postrzału. Henry bez pamięci to całkiem inny człowiek. Radosny, otwarty, mniej zmanierowany, a przede wszystkim cieszący się obecnością bliskich. Totalna przemiana, ale czy trwała? No i czy uda się powrócić do pracy? Tego się dowiecie z seansu.

Odnaleźć siebie przypomina nam jak zmieniamy się pod wpływem lat i otoczenia. Jak młodzieńcze ideały płowieją, a radość życia jest zastępowana pragmatycznością rozwiązań.
Daję siedem. PS - chyba sobie przybliżę bardziej twórczość Nichols'a.
siedem
Poniżej zwiastun
https://www.youtube.com/watch?v=pP3yQVVeMlw