Ułatwienia dostępu

Obrońcy - sezon 1

obroncy s 1

Obrońcy,
(Defenders) - 2010-2011
- twórcy: Kevin Kennedy, Niels Mueller;
- CBS, sezon 1;
- wybrana obsada: Jerry O'Connell, Tanya Fischer, Jim Belushi, Teddy Sears;
- gatunek: prawniczy, dramat.

Ostatnio mam coraz większą potrzebę do sięgania po tytuły nieco starsze. Po tytuły, które powstały przed serialową rewolucją. Było mniej produkcji, ale były bardziej wyraziste. Wertując seriale natrafiłem na Obrońców z 2010 roku. Tytuł został anulowany po pierwszym sezonie, ale i tak dałem mu szansę.
Dwóch prawników, doświadczony Morelli oraz pewny siebie Kaczmarek walczą o sprawiedliwość w sądowych salach Las Vegas.
Defenders są typowym serialem prawniczym jakich wiele powstało. Mocną stroną tytułu jest obsadzenie akcji w jaskini hazardu (ma to spore znaczenie dla narracji) oraz rola Jim Belushi, który nadał tytułowi lekko komediowy rys. Można też się zastanawiać czy twórcy W Garniturach nie inspirowali się tym serialem podczas kreowania postaci Dony.

obroncy s 1 scena
Serial liczy osiemnaście zróżnicowanych epizodów, niektóre z nich poruszają ciekawe tematy. Wśród nich znalazły się epizody gdzie tematami przewodnimi były: dostęp do broni, autonomia sędziów, solidarność policjantów, czy też wymuszanie pozasądowych ugód.
Dobra pozycja na obiadowe popołudnia. Warto jeszcze dodać, że życie osobiste jest zdecydowanie na drugim planie - większość akcji skupia się na salach sądowych.
Oceniam na siódemkę.
siedem
Poniżej zwiastun