Ułatwienia dostępu

Niesamowity jeździec - 1985

niesamowity jezdziec
Niesamowity jeździec,
(Pale Rider) - 1985;
- reżyseria: Clint Eastwood;
- scenariusz: Michael Butler, Dennis Shryack;
- wybrana obsada: Clint Eastwood, Michael Moriarty, Carrie Snodgress, Chris Penn, Sydney Penny, Richard Kiel;
- gatunek: western.

Mała osada poszukiwaczy złota. Ludzie biedni, ciężko pracują i liczą na odrobinę szczęścia, które sprawi, że będą bogaci. Na szczęście nie liczy przedsiębiorca, który poszukuje złota metodą przemysłową, dewastując wszystko wokół. Jego działki już są całkowicie wyjałowione więc postanowił przegonić kolejną osadę poszukiwaczy i przejąć ich teren. Praktycznie mu się to udało, ale do osady przybywa tajemniczy kaznodzieja, który znakomicie się bije i strzela. To znacząco komplikuje plany. Przedsiębiorca wie, że pastor może dać ludziom nadzieję, którą tak skutecznie próbował zniszczyć. Wie także, że nie może go zabić bo ludzie zrobią z niego męczennika.
niesamowity jezdziec kadr
"Siedzi skurwiel, kawę pije"
Próbuje dogadać się z kaznodzieją i z ludźmi, ale Ci okazują coraz większe przywiązanie do ziemi, która okazuje się być złotonośna.
Przedsiębiorca wynajmuje siedmiu bandziorów (niby szeryfów), którzy mają raz na zawsze rozwiązać problem z osadnikami. Siedmiu antywspaniałych w fajnych płaszczach.
Niesamowity jeździec to niezbyt oryginalna historia z irytującym wątkiem miłosnym, ale mimo to niesamowicie wciąga. Ten film ma coś w sobie, co przyciąga uwagę widza.. roboczo nazwijmy ten pierwiastek - niech się nazywa Eastwood.
To niesamowite jak jego filmy trzymają poziom.
Oceniam na osiem. Ps-zwróćcie uwagę na śliczną Sydney Penny.
osiem
Poniżej zwiastun