Ułatwienia dostępu

Nie patrz w górę - 2021

nie patrz w gore

Nie patrz w górę,
(Don't Look Up) - 2021;
- reżyseria: Adam McKay;
- scenariusz: Adam McKay;
- wybrana obsada: Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence, Meryl Streep, Cate Blanchett, Rob Morgan, Jonah Hill, Mark Rylance, Timothée Chalamet;
- kategoria: film, science fiction, dramat, komedia, Netflix.

W stronę Ziemi pędzi kometa. Według obliczeń istnieje stuprocentowa pewność iż w nią uderzy. To oznacza koniec ludzkiej cywilizacji... ale może nie trzeba tak dramatyzować? 100 proc? A może 99%? Jakże inaczej to brzmi, a najlepiej podać, że około 70. Nie ma co straszyć wyborców. Bo jak nie trafi to wybory będą przegrane. Nikt nie może sobie pozwolić na takie ryzyko. Dwójka naukowców próbuje nagłośnić temat w telewizji i social mediach, ale tak ciężko się przebić pomiędzy prankami, rolkami i materiałami o celebrytach. Poza tym kto by wierzył naukowcom. Pewnie są podstawieni przez rząd by straszyć ludzi. Przecież na youtubie są filmiki, w których ludzie mowią, że komet nie ma - czy coś takiego.. a skoro to jest na youtube to znaczy, że to prawda. Zresztą kogo to obchodzi?


Realizacyjnie może i film nie powala, ale znakomicie punktuje współczesnych polityków i media. Żyjemy w zalewie śmieciowych informacji, a rządy koniunkturalnie myślą tylko o najbliższych wyborach.
Przeważnie w filmach katastroficznych ludzkość współpracowała by próbować oddalić zagrożenie. Ciekaw jestem jakby było w rzeczywistości? Czy ludzkość będzie próbować zniszczyć kometę czy też większość ludzi kupi okulary by lepiej podziwiać efekt uderzenia?
Oceniam na osiem. Na plus znakomita obsada.

 

osiem
Poniżej zwiastun