Ułatwienia dostępu

Narodziny gwiazdy - 2018

narodziny gwiazdy

Narodziny gwiazdy,
(A Star Is Born) - 2018;
- rezyseria: Bradley Cooper
- scenariusz: Will Fetters, Bradley Cooper;
- wybrana obsada: Bradley Cooper, Lady Gaga, Sam Elliott, Rafi Gavron, Alec Baldwin;
- gatunek: dramat, muzyczny.

Gdy przeczytałem, że główną rolę w tym filmie gra Lady Gaga to byłem przekonany, że za żadne skarby nie pójdę na to do kina. Później przeczytałem sporo dobry recenzji i postanowiłem dać szansę. Bohemian Rhapsody przypomniało mi, że cholernie lubię kino muzyczne i nie mogę obojętnie przejść obok Narodzin gwiazdy obojętnie. No to poszedłem i seansu absolutnie nie żałuję.
Jack jest gwiazdą country, która nadal intensywnie koncertuje, ale doskonale wiemy, że najlepsze lata ma już dawno za sobą. Jack przypadkiem spotyka Ally, dziewczynę o świetnym głosie, która marzy o wielkiej karierze, ale nie ma odwagi by cokolwiek zmienić w swoim życiu. Jack postanawia pomóc dziewczynie. Oczywiście mamy wielki sukces oraz płomienny romans. Tego się spodziewaliśmy, ale Bradley oferuje nam sporo więcej. W filmie widzimy jak wygląda zaplecze show biznesu, że wielkie wytwórnie bezrefleksyjnie kształtują nadchodzące gwiazdy, a osoby niepokorne nie mają szans na zaistnieje. Do tego dochodzi praca poza domem oraz wielkie imprezy, gdzie alkohol i narkotyki są na porządku dziennym. Gorzki smak sławy jest łagodzony koncertami dla tysięcy fanów.

narodziny gwiazdy scena
Narodziny gwiazdy to produkcja mocno nierówna. Początek film wbija w fotel, ale później mamy uspokojenie akcji, wprowadzenie na plan dodatkowych bohaterów, motywów, a całość jest domknięta mocnym akcentem, który w mojej ocenie jest delikatnie przesadzony. Zbyt mocno nastawiony na wywołanie łez widza.
Nie zmienia to faktu, że Bradley Cooper tym filmem udowodnił, że jest znakomitym człowiekiem kina, który doskonale wie, jak X muza powinna działać. Nie dość, że świetnie zagrał Jack'a to na dodatek napisał scenariusz i wyreżyserował ten obraz. Nie wiedziałem, że ten facet jest tak wszechstronny. Należą się prawdziwe gratulacje. Mam wrażenie, że ten film może się liczyć w walce o Oscary.
Lady Gaga też wypadła całkiem dobrze. W niektórych scenach mocno mnie irytowała, ale całościowo wypadła naprawdę dobrze. Może to początek aktorskiej kariery? Historia kina zna wiele piosenkarek, które świetnie się realizowały jako aktorki.
Podsumowując. Narodziny gwiazdy oceniam na słabe dziewięć.
dziewięć
Fabuła może jest banalna, ale aktorsko, realizacyjnie, muzycznie jest świetnie. Były emocje.
Poniżej zwiastun produkcji