Ułatwienia dostępu

Na krawędzi sezon 1 2012

na krawędzi plakat
Na krawędzi (Smak Zemsty, Polsat, 2012).

Podobno pastwię się nad polskimi produkcjami i niesprawiedliwie nisko je oceniam.
Nie moja wina, że nad Wisłą powstaje sporo filmów słabych, których nie da się oglądać. Nie mam zamiaru obniżać not z patriotycznego obowiązku.. marny ze mnie patriota - brak taryfy ulgowej.
Na szczęście nie wszystkie polskie produkcje są słabe. Dobrym przykładem jest serial Na krawędzi, który pojawił się bez hucznej kampanii reklamowej. Fabularnie jest podobny do amerykańskiego Revenge. Mamy bohaterkę (bardzo dobra Urszula Grabowska), która wraca do miasta, w którym dwadzieścia lat wcześniej została zgwałcona. Postanawia się zemścić na wszystkich, którzy brali udział w "wyciszeniu" sprawy. Bardzo fajnie prowadzona narracja w połączeniu z retrospektywami i stopniowym odkrywaniem elementów łamigłówki sprawia, że serial ogląda się przyjemnie. Zaryzykuję nawet stwierdzenie, że to produkcja na światowym poziomie.
Na krawędzi dowodzi, że i u nas da się zrobić dobrą produkcję. Pozostali aktorzy również zagrali dobrze. Marek Bukowski, Maja Hirsch, Mateusz Damięcki oraz Przemysław Sadowski to mocne strony obsady. Niestety tu twórcy popełnili jeden błąd. Zatrudnili Marię Niklińską do roli córki głównej bohaterki. Porażka - czy ktoś naprawdę myśli, że ta dziewczyna potrafi grać? Nie trawię.
Całość oceniam na mocne osiem. Polecam

8

Zwiastun