Ułatwienia dostępu

Miasto jest nasze - miniserial

miasto jest nasze

Miasto jest nasze,
(We Own This City)
- twórcy: George Pelecanos, David Simon
- mini, HBO, 2022;
- wybrana obsada: Jon Bernthal, Josh Charles, Jamie Hector, Dagmara Dominczyk, Wunmi Mosaku, David Corenswet;
- kategoria: dramat, serial, kryminalny, policja

Baltimore - miasto upadłe. Przestępczość kwitnie na każdym kroku, a biedna młodzież zatapia się w narkotykowym bizniesie. Niektórzy tak dorabiają a inni dają się ponieść ułudzie szczęścia. To tu powołano do życia specjalny policyjny oddział mający walczyć z przestępczością narkotykową. Nieoznakowane radiowozy, funkcjonariusze w cywilu i praktycznie nieograniczona władza. Co mogło pójść nie tak?
W statystykach pięknie to wygląda. Dużo aresztowań, przejętych prochów i broni, a mimo to coś nie działa. Są dzielnice, w których uczciwi obywatele boją się wyjść na ulicę, do pracy, bo mogą zostać zgarnięci przez ten odział. Za co? Paragraf się zawsze znajdzie. Ci którzy zostaną tylko okradzeni przez funkcjonariuszy mogą mówić o szczęściu. Przez takie działania policja już nie ma szacunku wśród ludności, a miasto poglębia się w coraz większym chaosie. Wystarczy iskra by zaczęła się wojna.. tą iskrą było zabójstwo Freddiego Grey'a.

miasto jest nasze scena
Miasto jest nasze to nie drugie Prawo Ulicy. Bliżej tu do The Shield, ale należy pamiętać, że jest to serial inspirowany prawdziwymi wydarzeniami. Serial, którego kontynuacja nadal się dzieje na ulicach Baltimore i nic nie zapowiada happy endu.
Serial oceniam na osiem.
osiem
Poniżej zwiastun