Ułatwienia dostępu

Mechanik: Konfrontacja - 2016

mechanik konfrontacja
Mechanik: Konfrontacja,
(Mechanic: Resurrection) - 2016;
- reżyseria: Dennis Gansel;
- scenariusz: Tony Mosher, Philip Shelby, Rachel Long, Brian Pittman;
- wybrana obsada: Jason Statham, Jessica Alba, Tommy Lee Jones, Michelle Yeoh, Sam Hazeldine;
- gatunek: akcja, kryminał, thriller.

Kolejne wakacyjne rozczarowanie. Trzeba przyznać, że w tym roku letnie premiery są wyjątkowo nieudane. Większość tytułów to niezbyt udane kontynuacje znanych serii. W kinie brak powiewu świeżości i oryginalności. Po nowym Mechaniku nie spodziewałem się wiele, ale miałem nadzieję, że to będzie dobrze nakręcone kino akcji. Fabuła nie musiała być zbyt oryginalna, ale to co nam zaserwowali scenarzyści to kompletne nieporozumienie.


mechanik konfrontacja scena
Ukrywający się zabójca zakochuje się w podstawionej dziewczynie, która opiekuje się sierotkami... a źli ludzie chcą niewinne dzieci zabić. Zabójca tak się wzrusza, że daje dziewczynie zegarek po swoim tatusiu. Żeby przynajmniej ten zegarek miał ukryty nadajnik GPS. Dziewczyna zostaje porwana, jeśli zabójca chce ją odzyskać to musi wykonać trzy zlecenia, które mają wyglądać jak wypadek. Nie wyglądają..
Fabuła jest dziurawa niczym ser szwajcarski albo raczej drogi w Polsce (ser się jednak dobrze kojarzy). Sceny akcji też całkowicie rozczarowują. Wybuchy były chyba robione w latach osiemdziesiątych, chociaż nie - wtedy wyglądały o wiele lepiej. Walka - wiemy, że Statham sprawdza się w tym polu - nic ciekawego nie zobaczycie w tym filmie. Nawet scena łóżkowa jest spierniczona.
Filmu nie polecam i oceniam na cztery.
cztery
Tylko z sentymentu do Lee Jones'a oraz Statham'a.
Poniżej zwiastun