Ułatwienia dostępu

Mcfarland, USA - 2015

mcfarland usa
Mcfarland, USA - 2015;
- reżyseria: Niki Caro;
- scenariusz: Grant Thompson, William Broyles Jr., Chris Cleveland, Bettina Gilois;
- wybrana obsada: Kevin Costner, Maria Bello, Carlos Pratts;
- gatunek: na faktach, sportowy, dramat.

Kompletuję filmografię Costnera. Zawsze lubiłem tego aktora, ale z czasem coraz bardziej go szanuję i doceniam dobór repertuaru.
Jim jest trenerem sportowym, który ma problemy z utrzymaniem pracy. Z czasem trafia do coraz gorszych szkół, aż w końcu ląduje w Mcfarland. Dzieciaki chodzą do szkoły tylko dlatego, że muszą. Poza szkołą, do której mają całkiem daleko, ciężko pracują na roli. Wiedzą, że nie wolno im marzyć, że całe życie spędzą w tym miejscu, że dla wszystkich nie znaczą nic. W takiej szkole pojawia się nauczyciel wuefu, który próbuje namówić chłopaków do biegania i udziału w zawodach sportowych. Wierzy, że mają szanse rywalizować z najlepszymi. Motywuje ich do walki o własną przyszłość.


mcfarland usa kadr
Mcfarland USA jest oparty na prawdziwych wydarzeniach, a sposób opowiedzenia historii jest zrealizowany w sprawdzony sposób. Jest to kolejny film o realizowaniu marzeń, sportowych wyzwaniach, tolerancji i wreszcie amerykańskim śnie. W tym kraju - pomimo przeciwności losu - wszystko jest możliwe. Może was drażnić taki patos i amerykański patriotyzm, ale mi ta historia bardzo się spodobała. Kevin Costner kolejny raz pokazał klasę.
Znajomy bloger o tym filmie napisał tak: Jak niewiele trzeba, by stworzyć dobre kino.
Trudno się z tym nie zgodzić. Właśnie w takich historiach jest niesamowita moc kina. Moc opowiadania o rzeczywistości, ale także pewna moc zmieniania świata.
Oceniam na osiem i polecam. Zaskoczony jestem, że ten film jest tak mało znany.
osiem
Poniżej zwiastun