Ułatwienia dostępu

Living - 2022

living

Living - 2022;
- reżyseria: Oliver Hermanus;
- scenariusz: Kazuo Ishiguro;
- wybrana obsada: Bill Nighy, Aimee Lou Wood, Alex Sharp, Tom Burke;
- kategoria: film, dramat.


Living jest remakiem Piętna śmierci Kurosawy. Tym razem za scenariusz odpowiada Kazuo Ishiguro - laureat Nagrody Booker'a.
Williams jest urzędnikiem państwowym, który ceni dobre wychowanie, uprzejmość i rutynę. Jest szanowany w pracy, ale też niezbyt lubiany. Wymagający, ale też oschły. Jego "sztywny" styl bycia sprawia, że nawet jego własny syn boi się z nim rozmawiać. Wiele się zmienia gdy Williams dowiaduje się iż jest chory na raka i zostało mu niewiele życia. W takich momentach ludzie zaczynają analizować swoje życie i czasem próbują znacząco zmienić swoje zachowanie. Williams odkrywa, że przez ostatnie lata, a może dekady zatracił radość życia. Za bardzo pokochał rutynę, a życie przestało mu dostarczać nowych wyzwań.

living scena
W tym filmie jest przypowieść o dzieciach bawiących się na placu zabaw. Wieczorem rodzice je wołają do domu i większość dzieci próbuje przedłużyć chwilę zabawy, ale też są takie, które siedzą w kącie i tylko czekają aż zostaną zawołane. Nie są ani szczęśliwe, ani nieszczęśliwe. Im jest tylko wszystko jedno... to chyba najgorsza postawa.. nastawienie do życia.
Piękna opowieść ubrana w znakomite skomponowane kadry, a co najważniejsze perfekcyjnie zagrana. Nieśpieszne tempo narracji sprawia iż mamy czas by oswoić się z tym co film ma nam do opowiedzenia.
Mocne dziewięć.
dziewięć
Poniżej zwiastun