Ułatwienia dostępu

Lilyhammer - sezon 1

lilyhammer s 1

Lilyhammer,
- twórcy: Anne Bjørnstad, Eilif Skodvin;
- Netflix, sezon 1, 2012;
- wybrana obsada: Steven Van Zandt, Trond Fausa, Steinar Sagen, Marian Saastad Ottesen, Fridtjov Såheim;
- kategoria: serial, sezon, komedia, kryminał.

Frank Tagliano jest nowojorskim gansterem, który popadł w niełaskę u nowego szefa. Ratując swoje życie zgadza się na współpracę z FBI i zyskuje status świadka koronnego. Na nowe miejsce zamieszkania wybiera sobie norweskie Lilyhammer. Dlaczego właśnie tam? Oglądał w 1994 roku olimpiadę i mu się spodobała, a poza tym tam nikt go nie będzie szukał.
W Lilyhammer ma rozpocząć nowe, uczciwe życie. Plan niezły, ale rzeczywistość rozczarowuje. Nowe mieszkanie niewiele różni się od baraku, a pomysł na biznes wymaga stosownych zezwoleń, których nie da się załatwić kopertą. I tak oto Frank, a w zasadzie już Johnny poznaje różnice kulturowe.

lilyhammer s 1 scena
W Norwegii wszystko działa inaczej, a ludzie są nadmiernie mili. To wkurza, a jednocześnie czyni bezradnym. Nasz bohater z czasem się aklimatyzuje i nawet udaje mu się otworzyć knajpę. Prowadzi prawie uczciwe życie tylko jeden z miejscowych policjantów uważa, że jest przedstawicielem Al-Kaidy. To długa historia, którą poznacie podczas seansu.
Mocne strony serialu? Zabawny Van Zandt, dobre dialogi, świetny, czasem absurdalny humor, a przede wszystkim nieźle wymyślona fabuła. Tu warto podkreślić, że w poszczególnych epizodach dzieje się całkiem sporo. Nie ma mowy o wypełnianiu czasu nic nie wnoszącymi scenami.
Świetnie się bawiłem i oceniam na osiem plus. Dla mnie to przede wszyskim komedia, a nie kryminał.
osiem
Poniżej zwiastun