Ułatwienia dostępu

Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera - 2021

liga sprawiedliwosci snydera

Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera,
(Zack Snyder's Justice League) - 2021;
- reżyseria: Zack Snyder;
- scenariusz: Chris Terrio;
- wybrana obsada: Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Gal Gadot, Ezra Miller, Jason Momoa, Ray Fisher, Jeremy Irons, Diane Lane, Ciarán Hinds, Connie Nielsen;
- kategoria: fim, science fiction, akcja, DC Comics, DC Universe, Batman (postać), Superman (postać), Wonder Woman (postać).

Zło nie śpi. Czeka

Ziemi zagraża nowe niebezpieczeństwo. Przybywa Steppenwolf posłaniec Darkside'a. Ma zdobyć trzy kości, które umożliwią zniszczenie planety. Steppenwolf jest potężny i bez problemu zdobywa kolejne artefakty. Tylko współpraca możne go powstrzymać. Bruce Wayne podejmuje się wyzwynia i próbuje stworzyć Ligę Sprawiedliwości, która będzie na tyle silna by stawić opór najeźdźcom. Są osoby, które chętnie się zgadadzają (Wowder Woman czy Flash), ale niektórzy mają inne plany na swoją przyszłość... a jeszcze innych już nie ma wśrod żywych. Nieobecność Supeman'a jest odczuwalna na każdym kroku.

liga sprawiedliwosci snydera 2
Pisząc o Lidze Sprawiedliwości z 2017 roku podkreślałem, że fabuła jest zbyt poszatkowana a motywacje bohaterów niejasne. Dodatkowo przeszkadzał mi humor wprowadzony do scenariusza, który bardziej pasował do Marvel'a niż do DC. W tym filmie wszystkie te błędy zostały naprawiane. Po latach Snyder powrócił do porzuconego projektu (względy osobiste) i zmontował na nowo nakręcony materiał. Powstał film kompletny aczkolwiek bardzo długi. Na szczęście ten długi czas został podzielony na rozdziały, które ułatwiają planowanie przerw seansie. Przy tej długości to rzecz niezbędna.
Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera to film z pewnymi wadami (nie rozumiem decycji o zmianie formatu), ale w mojej ocenie jest idealną podwaliną pod Uniwersum DC. Wyraziści bohaterowie, klimat, a przede wszystkim niezła fabuła. Warto też podkreślić, że ten film jest bezpośrednią kontynuacją Batman v Superman Świt Sprawiedliwości z 2016 roku. Jeśli chcecie wiedzieć dlaczego początkowo brak Superman'a to musicie nadrobić ten tytuł.
Oceniam na dziewięć. Właśnie takie kino superbohaterskie lubię.

dziewięć
Poniżej zwiastun